Debiut rankingu UFC wagi słomkowej

W miniony piątek Carla Esparza została pierwszą mistrzynią UFC w kategorii słomkowej inaugurując tym samym nową kategorię i jejoficjalny ranking.

Esparza w finale The Ultimate Fighter 20 pokonała przez poddanie Rose Namajunas zdobywając pierwszy w historii UFC tytuł mistrzyni wagi słomkowej. Dzień później na gali UFC on FOX 13, Joanna Jędrzejczyk pokonała przez decyzję Claudię Gadelhę i dzięki temu zwycięstwu została pierwszą pretendentką do tytułu wagi słomkowej.

UFC po raz pierwszy przedstawiło ranking zawodniczek kategorii słomkowej:

Champion:  Carla Esparza

1. Joanna Jedrzejczyk *NR
2. Claudia Gadelha *NR
3. Jessica Penne *NR
4. Rose Namajunas *NR
5. Tecia Torres *NR
6. Joanne Calderwood *NR
7. Randa Markos *NR
8. Felice Herrig *NR
9. Aisling Daly *NR
10. Heather Clark *NR
11. Paige VanZant *NR
12. Juliana Lima *NR
13. Angela Hill *NR
14. Bec Rawlings *NR
15. Seohee Ham *NR

*NR (Not ranked) – nie sklasyfikowana, co oznacza, że dopiero od kolejnej walki zawodniczki będą zajmować pozycje w zależności od zwycięstw i porażek.

5 thoughts on “Debiut rankingu UFC wagi słomkowej

  1. Nie do końca rozumiem niektóre miejsca w tym rankingu i klucz, po którym zawodniczki były numerowane. O ile miejsce Asi i Klaudii jest logiczne, o tyle kolejne już nie za bardzo. Np, czemu mająca rekord 5-0 Torres jest niżej od Namajunas z wynikiem 2-2? (przy całej mojej ogromnej sympatii do Rose oczywiście)
    Dziwne.

  2. spokojnie 😉 przemiesza się to za niedługo. Po kilku walkach. Np. VanZant pójdzie w górę. Te słabsze laski z TUF-a będą spadały coraz niżej w rankingu itd. MNie Randa Markos się spodobała 😀 i pod względem urody jak i walecznośći hehe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *