Dawid „Cygan” Kostecki w MMA

cygan3

Dawid „Cygan” Kostecki zadebiutuje w MMA.

DawidCyganKostecki  (39-2, 25 KO) to znany wszystkim pięściarz, który obecnie jest na sportowej emeryturze. Powrót po odsiadce nie był zbyt udany, najpierw przegrał pojedynek, a następnie wpadł na dopingu i w maju został zawieszony na 2 lata przez polski związek bokserski.

Wczoraj wieczorem przeglądając portale społecznościowe natrafiłem na ciekawą informację. Dawid zadebiutuje w MMA, walka odbędzie się w Rzeszowie. Pięściarz podchodzi do tej walki jakby był to pojedynek ulicy. Szarga dobre imię tego sportu na które choćby ja ciężko pracowałem tłumacząc, że nie jest to jakaś tam walka żuli pod budką z piwem.

Kostecki idzie zupełnie inną drogą chce zrobić wielkie boom wokół swojego debiutu i wykorzystać medialne nazwisko.

W miniony weekend na Toruńskiej gali Xcage 8 zadebiutował inny Rom, Daniel Markowski (1-0) z Gorzowskiego klub K.O.Zak, który w 3 rundzie wygrał przez techniczny nokaut z PawłemTrybsonemTrybałą. Sama walka obfitowała w wiele emocji, halę wypełnili Romowie, a sam Daniel w wywiadach po walce pokazał kulturę Romską z zupełnie innej strony, na forach branżowych same „ochy i achy” na temat jego występu i prezencji w klatce jak i poza nią oraz nadzieja, że zawalczy ponownie.

Zupełnie inaczej niż debiut Markowskiego odbierana jest walka Kosteckiego, fala hejtu i nienawiści, którą można zaobserwować na jego profilu.

Pisownia oryginalna, z FB Dawid Kostecki PolishGipsy.

Siemano Wszystkim! Mam dla Was grubą niespodziankę,będzie gruby rozp******. Wracam ale w innym wydaniu w grudniu w moim rodzinnym mieście w Rzeszowie.Będę napi******* w KLATCE ! Krótko mówiąc będzie grube Jeb Jeb Jeb czyli mega wpier***! To będzie cygański Matrix reaktywacja. Teraz dopiero będę sobą i zobaczycie prawdziwego fightera bez żadnych promotorów, układów,układzików,obłudy. Tak jak było za czasów gladiatorów i samurajów-zgodnie z kodeksem Honoru i Godności. Od poniedziałku zaczynam pierwszy trening.Zacznę od razu z grubej póły moim przeciwnikiem będzie mistrz z krajów wschodnich. Pozdrawiam.

15 thoughts on “Dawid „Cygan” Kostecki w MMA

  1. Patologia 🙂 ku. wa konfident i tak przez minutę powtarzał… 🙂 podobnie szpilka jakieś cos do konfidentów i więzienne klimaty w gadce masakra… Czy mamed, Moks oraz inni w taki sposób siw wyrażali???? Psuje wizerunek mma wsród 90% odbiorców.

  2. Jeśli kogoś obchodzi”co ludzie pomyślą o mma przez takich gości” to ma złe podejście. tu chodzi tylko o to żeby odwzorować możliwie jak najrealniej prawdziwą walkę 1v1 (bez broni) pozdro

  3. vale tudo realna walka ale jednak był i ring i sędzia i narożnik.
    Hmm już tylko w nielicznych zakątkach ziemi odbywają sie walki vale tudo, w Polsce nie, skoro wchodzi jako debiutant do naszego sportu to niech się zachowuje bo to nie VT tylko MMA i obowiązuja zasady. Dwa nazwiesz pięściarza bokserem to się oburza i denerwuje i ja go rozumiem, bo bokser to pies. Idąc tym tropem gość, który ma pojecia tyle o mma co ja o hodowli jedwabników będzie mówił jak to się robi?

  4. a czasy vale tudo i wyzwań Gracie już dawno zanikły w toku ewolucji. Jak chcesz realna walkę 1/1 to idz na ulicę, MMA to jednak sport i jak najmniej patologi potrzebujemy, gdyż w PL pozycja tego sportu jest jeszcze nie ugruntowana. Brak związków, komisji etc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *