Daniel Cormier proponuje przeciwnika dla Jona Jonesa na pierwszą walkę w wadze ciężkiej

Esther Lin, MMA Fighting

Były podwójny mistrz UFC Daniel Cormier zasugerował kandydata na przeciwnika dla byłego mistrza wagi półciężkiej Jona Jonesa w jego debiucie w dywizji ciężkiej.

Jon Jones, najbardziej dominujący zawodnik wagi półciężkiej w historii MMA, zrzekł się niedawno tytułu mistrza tej kategorii mając zamiar przejść do dywizji ciężkiej. Choć wciąż nie jest wiadome, kiedy i z kim Jones będzie walczył w pierwszej walce w nowej kategorii wagowej, Cormier uważa, że Curtis Blaydes powinien dostać propozycję tej walki.

Blaydes miał zmierzyć się z Derrickiem Lewisem w walce wieczoru minionej gali UFC on ESPN 18 w zeszłą sobotę, ale został zmuszony do wycofania się z walki po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. W związku z odwołaniem tej walki, Cormier uważa, że jest to idealny czas, aby zaplanować pojedynek Blaydesa z Jonesem.

„Jones potrzebuje walki w wadze ciężkiej. Przesuńcie Blaydesa na walkę z Jonesem. … To ma sens jak nic innego na tym świecie”, powiedział Cormier w programie ESPN’s DC & Helwani. „Jeśli Jones pokona Blaydesa, nikt nigdy nie powie, że nie należy do wagi ciężkiej”. Jeśli jednak Blaydes pokona Jonesa, oznaczałoby to, że pokonał najlepszego w historii – w umysłach ludzi – po jego przejściu do wagi ciężkiej. Dostałby natychmiast walkę o tytuł.”

Co ciekawe, zaledwie kilka dni przed tą sugestią od Cormiera, Blaydes poruszył temat potencjalnej walki w wadze ciężkiej z Jonesem, podkreślając, że będzie potrzebował większej wypłaty, aby zaakceptować walkę z legendą wagi półciężkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *