Daniel Cormier ogłosił zakończenie kariery po trylogii ze Stipe Miocicem na UFC 252

Chris Unger/Zuffa LLC

Były podwójny mistrz wagi półciężkiej i ciężkiej UFC Daniel Cormier potwierdził swoje plany przejścia na emeryturę po przegranej walce z mistrzem wagi ciężkiej Stipe Miocicem w trylogii na gali UFC 252.

„DC” po raz trzeci i ostatni stanął do pojedynku ze Stipe Miocicem podczas gali Las Vegas, a zwycięzca zabrał do domu tytuł mistrza wagi ciężkiej stając się najlepszym zawodnikiem królewskiej dywizji w historii UFC.

W pierwszym spotkaniu na UFC 226, Daniel Cormier przeszedł do historii, nokautując Stipe Miocica w pierwszej rundzie. Jednak w drugim starciu na UFC 241 zawodnik z Cleveland zrewanżował się w czwartej rundzie, odnosząc zwycięstwo przez TKO.

Dzięki temu, trzeci i decydujący pojedynek został zestawiony przez UFC w celu ustalenia, który z ich jest tym najgroźniejszym i najlepszym zawodnikiem na świecie.

Daniel Cormier zapowiadał, że trylogia ze Stipe Miocicem na UFC 252 będzie jego ostatnim pojedynkiem w Oktagonie bez względu na zwycięstwo lub przegraną. Po przegranej przez jednogłośną decyzję, Cormier dotrzymał słowa i zapowiedział zakończenie kariery.

Oto, co Daniel Cormier miał do powiedzenia w wywiadzie dla Joe Rogana po walce:

„Wiesz Joe, nie jestem zainteresowany walką o nic innego, jak tylko o tytuły i nie wyobrażam sobie, żeby w przyszłości był jakiś pojedynek o tytuł, więc to będzie tyle dla mnie. Miałem długą karierę, to było wspaniałe. To znaczy, właśnie stoczyłem ostatnią walkę o mistrzostwo wagi ciężkiej i to była całkiem niezła walka.”

„DC” zakończył wywiad dziękując Roganowi za uznanie go wielkim zawodnikiem i całej ekipie UFC:

„Joe, doceniam to bracie. Dziękuję wam. Dobrej nocy.”

Chociaż Daniel Cormier wydaje się być zadowolony z tego, że odchodzi na emeryturę, prezydent UFC Dana White oznajmił jeszcze przed galą, że to nie będzie jeszcze ostatnia walka w karierze Cormiera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *