Daniel Cormier na temat powrotu do rywalizacji i trzeciej walki z Jonem Jonesem

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były mistrz wagi ciężkiej UFC Daniel Cormier wypowiedział się po raz pierwszy po przegranej walce z  Jonem Jonesem na gali UFC 214

Cormier milczał do tej pory od czasu porażki i utraty tytułu mistrza po nokaucie jaki zaserwował mu Jones w nocy w Anaheim. 38-latek, który przegrał w swojej karierze zawodowej dwie walki i to w dodatku dwie walki w konfrontacjach z Jonesem, powiedział Arielowi Helwaniemu w ostatnim odcinku The MMA Hour, że wróci do Oktagonu. Pomimo spekulacji na temat jego odejścia na emeryturę, Cormier potwierdził, że jego celem jest trzecia walka z mistrzem dywizji półciężkiej.

— Dlaczego miałbym przestać walczyć? Czuję, że wciąż bardziej niż cokolwiek innego kocham rywalizować.  To naprawdę mnie napędza. Kiedy nie mogę rywalizować i nie jestem w to zaangażowany, jestem nieszczęśliwy.

— Uwielbiam rywalizować. Uwielbiam przebywać w tym środowisku. Wierzę, że nie tylko będę jeszcze walczył, ale wierzę w to, że Jon Jones i ja znowu się ze sobą zmierzymy. Nadal mam ochotę walczyć i wierzę, że on i ja ponownie staniemy do rywalizacji, zanim wszystko zostanie powiedzie i zrobione.

Cormier zasugerował również, że zanim dojdzie do potencjalnej trzeciej walki z Jonesem, trzeba będzie wykonać trochę pracy.

— Nie wiem dokładnie, jaka droga prowadzi do walki z Jonesem, ale wierzę, że on będzie mistrzem i nie sądzę, aby ktokolwiek inny w tej dywizji mógłby ze mną konkurować. Więc po tym, jak wygram wystarczająco dużo walk, wierzę, że znowu staniemy naprzeciwko siebie.

— Oczywiście walka z Jimim Manuwa to pojedynek, który może się odbyć, Volkan Oezdemir zrobił dla siebie fantastyczną robotę. Jeśli najłatwiejsza droga do walki, której chcę wiedzie przez kogoś takiego, to zrobię to.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *