Daniel Cormier: Jeśli Anthony Johnson chce wygrać, musi mnie znokautować. On poddaje się gdy coś idzie nie tak

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images
Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Pretendent do tytułu wagi półciężkiej Anthony Johnson po raz drugi spotka się w Oktagonie z mistrzem Danielem Cormierem na UFC 206.

Johnson jest znany jako jeden z najmocniej bijących zawodników UFC posiadający nokautujący cios. Przez całą swoją karierę i 27 stoczonych walk tylko sześć z nich „Rumble” zakończył przez decyzję wygrywając je. Ponadto w sześciu zwycięskich pojedynkach w UFC aż pięć z nich kończył przez KO/TKO.

Trzy ostatnie wygrane walki przez KO z Jimim Manuwa, Ryanem Baderem i Gloverem Teixeira zaprowadził Anthony’ego Johnsona do pojedynku z Danielem Cormierem na UFC 206, która odbędzie się 10 grudnia w Toronto. Daniel Cormier uważa jednak, że „Rumble” jest jednowymiarowym zawodnikiem i nie ma zbyt wielkiej szansy na odniesienie zwycięstwa w walce z nim.

„Szanuję Anthony’ego i lubię go. Uważam, że jest fenomenalnym zawodnikiem, jest twardy jak skała, uderza mocno jak to tylko możliwe, ale prawda jest taka, że jeśli mnie nie znokautuje, to nie wygra tej walki. To jeszcze nie wszystko. Nie możesz mieć tylko jednej drogi do zwycięstwa, on musi mnie znokautować, ponieważ wiem, że Anthony Johnson nie da rady mi w zapasach przez 25 minut. Wiem, że Johnson mnie nie podda i wiem, że jedynym sposobem na jego wygraną jest znokautowanie mnie. Jedna droga do zwycięstwa to za mało.”

Daniel Cormier podał nawet przykład z ich pierwszej walki, kiedy Johnson trafił go mocnym ciosem po którym „DC” upadł, ale ostatecznie to on wygrał walkę przez poddanie w trzeciej rundzie.

„To jest ta kwestia, jak on może to zrobić w inny sposób? On po prostu wrócił do wszystkiego, co robił przed walką ze mną. Dla mnie najbardziej wymowne było, kiedy jego trenerzy dali mi podpowiedź, której nie powinni podczas walki w trzeciej rundzie, gdy ja byłem z góry, a oni krzyczeli do niego, „nie poddawaj się, nie poddawaj się.” Dla mnie to szaleństwo, które powiedziało mi, że oni widzieli to u niego wiele razy. Krzyczenie o tym w środku walki pokazuje, że dzieje się źle, szczególnie kiedy człowiek w tej walce słyszy to ponownie i wie, że gdy rzeczy przybierają zły obrót, wiesz wtedy czego można spodziewać się po Anthonym.”

8 thoughts on “Daniel Cormier: Jeśli Anthony Johnson chce wygrać, musi mnie znokautować. On poddaje się gdy coś idzie nie tak

 1. Srali muchy będzie wiosna. Tak samo hendo vs michał w Chuj ludzi stawiało u bukowski rozstrzygniecie przed czasem a tu decyzja. To nie antek jest jednowymiarowy tylki cormuera myalenie . War rumble !
  #rumblebyheavyko

 2. IronMike zauwazylem, ze bardzo kierujesz się emocjami. Już wiele razy stawiałeś na jakiegoś fightera bo mu kibicowałeś, wynajdowałeś argumenty … i sromotnie przegrywali. Cormier jest faworytem u wszystkich bukmacherów

 3. To się zdarza . Rockhold był faworytem wszystkich bukowski i forumowiczow a stawiałem na michala . Luke sromotnie przegrał. Stawiałem na weidmana w 1walce z silva, arlovskiego przeciw brownowi, aliego z jds, na nate z konorem w 1 walce ,werduma z cainem. Ty oczywiście mussz wytknąć ,ze dwa czy trzy razy się pomulilem . Nie widzisz dobrych typów. Nie znam się. Czekam na twoje typy .
  Ps bukmacherzy jednak dość często się mylą a są niby ekspertami taka to dyscyplona jest
  Antek to wygra mark my words

 4. Tak w ogóle to muffineka meczarnie z silva były słabe. Jeszcze gorzej z hendersonem. Nie może skoncc dziadków. Antek 6 walk wygrl przez dec. Czasem był chujowo przygotowany po prostu. Muffinek się stary robi a antek ma siły jak mało kto. Po dobrym obozie go pokona. Chyba ,że dalej na oparach będzie jechał po kilku minutach

 5. Ja DC kibicowalem od czasu jak wygral turniej w SF
  Pozniej mnie ujal tym, ze byl lojalny i ne poszedl do HW bo tam byl Cain.
  Ale ostatnio mi podpadl glupim gadaniem, do AJ nabralem sporo szacunku.

  Anyway – DC byl zawsze nudny. Dobra kondycja, dobre zapasy, calkiem dobrze boksuje jak na te swoje slabe (fizyczne) warunki. No i mysle, ze to starczy zeby wygrac z AJ (chyba, ze KO dostanie w 1-2 rundzie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *