Dana White zapowiedział, że rewanż między Stipe Miocicem a Francisem Ngannou jest planowany na marzec

UFC

Prezydent UFC, Dana White, powiedział, że w planach organizacji jest zestawienie rewanżu pomiędzy mistrzem wagi ciężkiej Stipe Miocicem a Francisem Ngannou, który miałby się odbyć w marcu przyszłego roku.

Stipe Miocic obronił tytuł mistrza wagi ciężkiej w sierpniu na gali UFC 252, kiedy to pokonał przez jednoglośną decyzję Daniela Cormiera w trylogii. Dana White potwierdził, że Francis Ngannou – który wygrał cztery walki z rzędu przez nokaut – będzie następny w kolejce do walki o pas. Jednak po ogłoszeniu przez Jona Jonesa, że będzie dążył do zdobycia tytułu także w wadze ciężkiej, niektórzy sądzili, że Jones może wyprzedzić Ngannou w walce o pas.

Jednak White cały czas twierdzi, że to Ngannou dostanie kolejny pojedynek o tytuł w wadze ciężkiej, ponieważ czekał na to tak długo i wygląda na to, że szef UFC zamierza dotrzymać słowa. Rozmawiając z TMZ Sports, White potwierdził, że UFC planuje rewanż pomiędzy Ngannou a Miocicem, który odbędzie się w marcu 2021 roku.

„Ta walka nie będzie gotowa do marca. Może do niej dojść w marcu. Taki jest cel. Zobaczymy, co się stanie.”

Miocic i Ngannou spotkali się pierwszy raz na gali UFC 220 w styczniu 2018 roku, a Miocic zdominował walkę, ponieważ był w stanie powalić Ngannou i kontrolować go do woli. Po drugiej porażce z rzędu w bardzo słabej walce z Derrickiem Lewisem, Ngannou w kolejnych czterech pojedynkach ponownie pokazał, że jest maszyną do zabijania. Ngannou znokautował kolejno Curtisa Blaydesa, Caina Velasqueza, Juniora dos Santosa, a ostatnio Jairzinho Rozenstruika, dzięki czemu zapracował na  kolejny pojedynek o tytuł i rewanż z Miocicem.

Kursy bukmacherów na walkę Miocic vs. Ngannou 2 dostępne są już od sierpnia i ich faworytem jest Ngannou. Pomimo przegranej w pierwszej walce z Miocicem, wygląda na to, że bukmacherzy oraz spora część fanów typują na zwycięstwo Francisa Ngannou.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *