Dana White przedstawił nowe informacje dotyczące Khamzata Chimaeva, Tony’ego Fergusona, Stipe Miocica, innych walk oraz lokalizacji gal

Heidi Fang / Las Vegas Review-Journal

Przed UFC 264, szef organizacji Dana White dostarczył aktualizacji na temat kilku kwestii w tym statusie i przyszłości kilku zawodników oraz lokalizacji przyszłych gal.

We wtorek White rozmawiał z UFC Arabia o powrotach Khamzata Chimaeva, Tony’ego Fergusona, Stipe Miocica, Nicka Diaza i innych zawodników oraz o nadchodzących obronach tytułów dla niektórych mistrzów. Prezydent UFC ujawnił również lokalizację gali UFC 266, a także najnowsze informacje na temat gali UFC Fight Night w Londynie.

Co dalej z Tonym Fergusonem?

„Rozmawiamy w tej chwili o walce dla Tony’ego. Nie pamiętam jednak co to jest, ale Tony będzie walczył ponownie przed końcem roku.”

Pojedynek Kamaru Usman vs. Colby Covington odbędzie się w 2021 roku

„Covington jest pretendentem numer jeden i zgadzam się z tobą: uwielbiam walkę Burns-Thompson. To bardzo, bardzo dobra walka, fajna walka, ale żaden z nich nie będzie pretendentem numer jeden.

Jest kilka dat, którym się przyglądamy (dla walki Usman vs. Covington), więc nic nie jest jeszcze przesądzone, ale pracujemy nad tym.”

Gdzie jest miejsce dla Stipe Miocica w związku z zestawieniem pojedynku między Derrickiem Lewisem a Cirylem Gane o pas tymczasowego mistrza wagi ciężkiej?

„To jest walka, która ma sens (Lewis vs. Gane) w tej chwili i znowu, Stipe po tej walce (z Ngannou), on ma już swoje lata, potrzebuje trochę czasu na regenerację po takich walkach, więc myślę, że to idealny scenariusz. Mamy Lewisa, który pokonał Francisa, Ciryla Gane, który jest jednym z młodych i obiecujących zawodników, niepokonanym. Walczą o tymczasowe mistrzostwo wagi ciężkiej i zwycięzca zmierzy się z Francisem, a potem zwycięzca tego pojedynku prawdopodobnie stanie do walki ze Stipe.”

Co z walką Max Holloway vs. Yair Rodriguez, która została odwołana?

„Nie wiem czy ponownie to zestawimy. Nie mogę niestety odpowiedzieć na to pytanie. Jeszcze nie wiem.”

Powrót Nicka Diaza do Oktagonu

„Nie mamy jeszcze nic ustalonego, ale wciąż jestem optymistą. Słuchaj, jeśli będzie walczył ponownie, to będzie to w tym roku albo nigdy. Była komunikacja, ale jeszcze nic nie zostało zrobione.”

AKTUALIZACJA: (Później Dana White oznajmił, że organizacja planuje zestawienie walki Nick Diaz vs Robbie Lawler 2 na gali UFC 266.)

Powrót Khamzata Chimaeva

„Przymierzamy się na jego powrót w październiku. On może walczyć z każdym. W pewnym momencie zapowiadało się na to, że zmierzy się z Leonem Edwardsem. Mógłby walczyć z kimkolwiek, więc nie wiem. Oczywiście Neil Magny jest jednym z tych gości, którzy są brani pod uwagę z powodu całej tej gównianej gadki między nimi, ale zobaczymy.”

Przyszłość UFC Apex?

„Wciąż robimy wieczory walk w Apex. Rozmawiamy o ewentualnym zrobieniu miejscówek VIP dla ludzi, którzy przyjdą i obejrzą te walki, więc pracujemy nad kilkoma różnymi rzeczami z Apex, ale lubimy być tutaj w Apex.”

Rewanż Aljamain Sterling vs. Petr Yan

„Tak, zdecydowanie (ta walka zostanie zestawiona). Prawdopodobnie gdzieś w październiku.”

Czy Lauren Murphy jest następną pretendentką do walki o pas wagi muszej z mistrzynią Valentiną Shevchenko?

„Jest i chcieliśmy zrobić tę walkę. Mieliśmy zamiar zrobić tę walkę, ale Lauren nie była gotowa. Lauren powiedziała, „Chcę prawdziwego, dobrego, właściwego obozu treningowego, żeby się na nią przygotować”, więc nie wiem kiedy zrobimy tę walkę, ale próbowaliśmy zrobić tę walkę już teraz.”

Przyszłość Demiana Maii z UFC

„Uwielbiam Demiana. On rzeczywiście zakończył swoją karierę w UFC. Zakończył. Ile lat ma Demian w tej chwili, 42, 43? W pewnym momencie na początku jego ostatnich, jakkolwiek wielu walk, był klasyfikowany w pierwszej piątce, jak sądzę. Teraz jest w okolicach 11 miejsca? Czas to zakończyć.”

UFC w Londynie 4 września?

„Jeszcze nie wiem. Wciąż pracujemy nad tym wszystkim. (…) Chcemy pojechać do Londynu, tak.”

Lokalizacja UFC 266

„UFC 266, tak to będzie Vegas… T-Mobile (Arena).”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *