Dana White potwierdza pretendentkę do pasa wagi koguciej UFC

USA TODAY Sports
USA TODAY Sports

Dana White na konferencji prasowej po UFC on FOX 16 potwierdził, kto będzie następną rywalką dla mistrzyni wagi koguciej UFC.

Po zwycięstwie jednogłośną decyzją nad Jessiką Eye (11-3), to Miesha Tate (17-5) w swojej kolejnej walce powalczy o pas mistrzowski wagi 135 funtów. Jej rywalką będzie zwyciężczyni pojedynku Ronda Rousey (11-0) vs. Bethe Correia (9-0), który odbędzie się na UFC 190.

„Tak, jest pretendentką numer 1. Miesha jest bardzo wytrzymała. Będzie stać przed tobą i przyjmować ciosy. W pierwszej rundzie trochę ich przyjęła, ale nadal parła do przodu i uderzała, jak chciała uderzać. Kiedy było trzeba, sprowadzała walkę do parteru. Robiła wszystko, żeby wygrać. I dziś wygrała. Wypracowała sobie z powrotem drogę do Rondy Rousey.”

Rousey oczywiście musi najpierw pokonać Correię, ale tak naprawdę nikt nie daje Brazylijce większych szans w starciu z mistrzynią, więc śmiało można założyć, że niebawem zobaczymy walkę Tate vs. Rousey 3.

Tate wierzy, że zmiany jakie poczyniła w przygotowaniach do ostatniej walki dadzą długotrwały efekt i ujawnią się w jej trzeciej walce z Rousey. W pierwszym starciu zawodniczek w marcu 2012 na gali Strikeforce: Tate vs. Rousey „Cupcake” dość szybko wpadła w balachę. Za drugim razem na UFC 168 poszło jej dużo lepiej – jako pierwsza (i póki co jedyna) zawodniczka wytrzymała z Rousey prawie trzy rundy, jednak ostatecznie i tak mistrzyni poddała ją balachą.

Największą zmianą przed kolejną walką jest inne podejście do siły i kondycji. Tate uważa, że teraz bije mocniej, a „Rowdy” nie lubi być trafiana:

„Trochę zmieniliśmy ten obóz przygotowawczy. Jedną z największych zmian jest to, że stałam się lepszym sportowcem. Na pewno poprawiłam siłę i kondycję. Czułam się o wiele silniejsza, z dużo większą mocą. Myślę, że o wiele poprawiłam moc, jaką mam w rękach do absolutnie potrzebnego poziomu. Nie tylko na Rondę, ale na każdą rywalkę, z jaką się zmierzę. Ale specjalnie na Rondę. Nie mogę się doczekać tej walki. Ona nie lubi być uderzana, a ja będę musiała pokazać ciosy kończące w stójce.”

2 thoughts on “Dana White potwierdza pretendentkę do pasa wagi koguciej UFC

  1. Jakos mnie nie przekonuje wystep Tate. Moim zdaniem Ronda po prostu jest bardziej dynamiczna przez co ogra Mieshe. Fakt, ze w stojce Tate pokazala sie z dobrej strony. Pomimo, ze dostawala w wymianach to jednak pokazala, ze jej ciosy moga powalic. Chcialbym, zeby wygrala z Ronda, ale marne sa na to szanse.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *