Dana White o pojedynku Miocic vs Cormier 3 na UFC 252 i kolejnej walce o tytuł wagi ciężkiej

UFC

Prezydent UFC Dana White zabrał głos na temat pojedynku wieczoru gali UFC 252 w którym o tytuł wagi ciężkiej zmierzyli się w trylogii mistrz Stipe Miocic i Daniel Cormier. White ogłosił również zestawienie kolejnej walki o pas.

Stipe Miocic i Daniel Cormier zmierzyli się minionej nocy po raz trzeci na gali UFC w Las Vegas, aby ostatecznie rozstrzygnąć, który z nich jest najlepszym zawodnikiem wagi ciężkiej w historii UFC. W ich pierwszym pojedynku na UFC 226, „DC” znokautował Miocica w pierwszej rundzie, ale w drugim spotkaniu na UFC 241, zawodnik z Ohio zrewanżował się, pokonując Cormiera w czwartej rundzie przez TKO.

Trzecia walka okazała się być wojną do końca piątej rundy. Miocic i Cormier przewalczyli pięć rund wymieniając się ciosami w stójce. Ostatecznie, Stipe Miocic wygrał przez jednogłośną decyzję z Danielem Cormierem.

Wkrótce po zakończeniu gali, prezydent UFC Dana White rozmawiał z dziennikarzami na konferencji prasowej, gdzie podzielił się z nimi następującymi przemyśleniami na temat starcia Miocic vs. Cormier 3.

Na pytanie, czy uważa, że dzisiejszy pojedynek jest ostatnią walką w karierze Daniela Cormiera, White odpowiedział, że nie sądzi, że „DC” rzeczywiście odejdzie na emeryturę. Następnie dodał:

„Pozwolę mu robić swoje”.

Szef UFC został następnie zapytany o uderzenie palcem w lewe oko Cormiera, które pod koniec trzeciej rundy wydawało się poważnie zranić byłego podwójnego mistrza.

„Oko Cormiera było zranione zanim zostało uderzone palcem. Nie może tego użyć jako wymówki.”

Następnie White potwierdził, że Francis Ngannou będzie następnym zawodnikiem, który rzuci wyzwanie mistrzowi Stipe Miocicowi o tytuł wagi ciężkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *