Dana White: Joanna Jędrzejczyk zawalczy z Carlą Esparza o pas wagi słomkowej

mmajunkie.com

 

Jak wiemy Carla Esparza została pierwszą mistrzynią nowej kategorii słomkowej w UFC i Dana White przyznał, że sobotnia walka będzie kluczowa dla tej kategorii.

Dana White po zwycięstwie Carli Esparzy z Rose Namajunas powiedział, że ta zawodniczka, która wygra sobotnią walkę na UFC on FOX 13, zmierzy się z mistrzynią o pas dywizji słomkowej. Bardzo wyrównany pojedynek Joanny Jędrzejczyk (8-0 MMA, 2-0 UFC) z Claudią Gadelhą (12-1 MMA, 2-1 UFC) zakończył się zwycięstwem Joanny przez niejednogłośną decyzję.

Zwycięstwo Joanny powiększyło jej rekord bez ani jednej porażki, a tym samym sprawiło, że Claudia Gadelha zaliczyła swoją pierwszą porażkę w karierze. Dzięki tej wygranej Polka sprzątnęła sprzed nosa Brazylijce walkę o tytuł.

Dzisiejsze zwycięstwo Joanny Jędrzejczyk z karty wstępnej sprawiło, że zawodniczka wskoczy teraz do karty głównej. Na konferencji prasowej Dana White powiedział, że mając rekord 2-0 w UFC, Joasia zawalczy o tytuł.

„Uwielbiam sposób w jaki ta dziewczyna walczy, uwielbiam jej uderzenia. To jedna z tych walk o które ludzie mnie pytają, czy uważam, że ona ją wygrała. Nie mam żadnego problemu z jej zwycięstwem i gdyby podnieśli rękę Claudii też nie miałbym z tym problemu. To pokazuje jak wyrównana była ta walka, to była super wyrównana walka. No i tak, patrzyliśmy na kartę główną i ona najprawdopodobniej dostanie walkę o pas.”

Walka Jędrzejczyk vs Gadelha niosła ze sobą sporo tzw. bad blood zarówno podczas ważenia jak i już w samej walce w przerwie między ostatnią rundą. Joanna Jędrzejczyk potrafiła jednak nie myśleć o tym i do końca wywalczyła sobie drogę do walki o tytuł mistrzyni wagi słomkowej.

Joanna Jędrzejczyk po walce

4 thoughts on “Dana White: Joanna Jędrzejczyk zawalczy z Carlą Esparza o pas wagi słomkowej

  1. Gdyby lysy byl wkurwiony puscilby do pasa Claudie i zjebal sedziow oraz Aske. Robil tak juz przeciez ,ze przegrany dostawal kolejnego przeciwnika i wyplate jak gdyby wygral. Widocznie jego zdaniem zdecydowaly drobiazgi wylapane przez sedziow . To moze sie skonczyc na 2 sposoby . 1 wygra ten pas i ludzie powiedza , cale ufc ,ze to jednak nie byl zaden walek i jest mega zwodniczka . 2 przegra i bedzie nagonka ,ze walem dostala sie do walki o pas i zostala zweryfikowana brutalnie

  2. A konkretnie „bitch” ma mocne zapasy, bo bjj od Gadelhi to chyba w tej dywizji żadna pani mocniejszego nie ma. Będzie super, jeśli Aśka ogarnie. TDD ma już bardzo dobre, nie daje sobie krzywdy zrobić w parterze i szybko wstaje, ale mocna zapaśniczka może dać radę Ją przeleżeć. Za to stójkę ma technicznie doskonałą i Łysy kuma, że widowiskowością żadna Jej nie przebije. Do tego ma dziewczyna osobowość medialną – wygadana, miła, pewna siebie ale i pokorna. I te akcje na ważeniach… Nigdy mi polski zawodnik takich emocji nie dawał, trzymam kciuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *