Dana White: Demetrious Johnson jest prawdopodobnie najlepszym zawodnik p-4-p

mmafighting.com
mmafighting.com

Szef UFC o mistrzu wagi muszej po wczorajszej walce.

Na UFC 191 Demetrious Johnson (23-2-1, 11-1-1 w UFC) po raz siódmy obronił pas wagi muszej po raz drugi w karierze pokonując Johna Dodsona (17-7, 6-2 w UFC, #1 w rankingu UFC), panowanie Amerykanina w najniższej kategorii wagowej trwa nieprzerwanie od września 2012r. Pomimo tego, że wielu fanów nie darzy Mighty Mouse’a wielką sympatią to po wczorajszym występie sam Dana White nie szczędził mistrzowi słodkich słów.

To była walka, którą należało zorganizować w tej kategorii, Dodson miał siłę, szybkość i doświadczenie a został zniszczony, dosłownie został uciszony. Joe Rogan prawdopodobnie ma rację. Mighty Mouse jest prawdopodobnie najlepszym zawodnikiem MMA na świecie bez podziału na kategorie wagowe, wyglądał świetnie.

Ten facet jest niesamowitym zawodnikiem, on bardzo chciał tej walki, wyszedł i wygrał każdą rundę znacząco. Wiem, że prawdopodobnie jest on rozczarowany tym, że nie skończył go, ponieważ on naprawdę chciał skończyć Dodsona ale Dodson to jest gość. Ta walka miała być wojną, miała być bliska a nie była czymś takim.

Zgadzacie się ze słowami White’a? Kto Waszym zdaniem jest najlepszym zawodnikiem bez podziału na dywizje: Johnson? A może Jose Aldo lub Chris Weidman?

7 thoughts on “Dana White: Demetrious Johnson jest prawdopodobnie najlepszym zawodnik p-4-p

  1. Obecnie Werdum . Na chwile obecna tylko zawodnicy z hw oraz jj cormier ,A.Johnson zadluguja na to miano.demetrius zostal byl zmieciony przez każdego z Nich. Zawodnicy z lekkich dywizji są tak samo groźni jak male pieski. Dużo machają rękoma, kopia ale nie ma w tym sily.

  2. Nie no wiadomo że taki Johnson nie miałby szans z zawodnikami z wyższych wag (poza kogucia) bo to nie ta siła i nie te warunki, ale tu chodzi o umiejętności we wszystkich płaszczyznach walki a tu mysza jest fenomenalny bo taki Cormier mimo rewelacyjnych zapasów jest przeciętnym stojkowiczem Werdum natomiast ma świetny parter, ale stojkowo są od niego lepsi zawodnicy w jego kategorii. Najbardziej kompletnym zawodnikiem był JJ, ale póki co wypadł on z obiegu.

  3. Durden zgadzam się jeśli chodzi o technikę ale co z tego jak zawodnik ma za mało siły fizycznej by wykorzystać te techniki.
    vzs no nie żartuj 🙂

    do reszty zacznijcie myśleć choć troche.Walki Johnsona maja słabą publike i sztucznie popmpuja go medialnie na najlepszego zawodnika.
    Niech zawalczy z Aldo to zobaczymy jak tam jego wielopłaszyznowość zapracuje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *