Dana White będzie „naciskał” na Khabiba Nurmagomedova, aby stoczył jeszcze jedną walkę. White chce rewanżu z Conorem McGregorem

mmajunkie.com // Mike Roach/Zuffa LLC via Getty Images

Prezydent UFC Dana White mówi, że będzie „naciskał” Khabiba Nurmagomedova, aby kontynuował swoją karierę. White powiedział również, że podoba mu się pomysł rewanżu z Conorem McGregorem.

Khabib Nurmagomedov nadal jest mistrzem wagi lekkiej UFC, ale po ogłoszeniu przejścia na emeryturę, jego status aktywnego zawodnika jest niepewny. Po poddaniu Justina Gaethje na UFC 254, Nurmagomedov ogłosił przejście na emeryturę. Jednak Dana White powiedział, że będzie rozmawiał z Nurmagomedovem w Abu Zabi, aby przekonać go do powrotu na jeszcze jedną walkę i spróbowania osiągnąć idealny rekord 30-0.

Rozmawiając z Brettem Okamoto z ESPN, White potwierdził, że w tym tygodniu spotka się z Nurmagomedovem i zapowiedział, że będzie go „naciskał”, aby stoczył jeszcze jedną walkę.

„Oczywiście spotykam się z nim, bo uważam, że powinien walczyć jeszcze raz. Spójrzcie, co zrobił Justinowi Gaethje. Spójrzcie, co zrobił z każdym innym przeciwnikiem, z którym się zmierzył. Myślę, że powinien walczyć jeszcze raz i zamierzam naciskać na niego tak mocno, jak tylko potrafię, o jeszcze jeden pojedynek.”

Podczas gdy Nurmagomedov mówił wcześniej, że super walka z legendą UFC Georgesem St-Pierre skłoniłaby go do dalszej rywalizacji, White powiedział, że walka, którą ma na myśli, to rewanż pomiędzy Nurmagomedovem i Conorem McGregorem, który zmierzy się w rewanżu z Dustinem Poirierem na UFC 257. Jeśli McGregor wyjdzie z tej walki zwycięsko, White chce zestawić rewanż z mistrzem.

„Bez względu na to, co myślisz o Conorze osobiście, Conor McGregor jest nie tylko jednym z najlepszych na świecie, ale jednym z najlepszych, którzy kiedykolwiek osiągnęli taki sukces. A teraz jest niesamowicie skupiony, jak nigdy dotąd. Nie wiem, czy to będzie ten sam Conor po walce z Poirierem, ale jeśli będzie taki sam w przyszłym roku, jak można nie zrobić ponownie walki Khabib kontra Conor?”

Jak widać, Dana White ma już pewien plan dotyczący Khabiba Nurmagomedova i Conora McGregora, ale ostatnie słowo należy do „Orła”. Zbliżające się spotkanie Nurmagomedova z White’em będzie decydujące i wyklaruje sytuację w dywizji lekkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *