Curtis Blaydes wskazuje trzy powody dla których jego zdaniem Dana White go nie lubi. Nawołuje do utworzenia związku zawodowego

mmajunkie.usatoday.com

Zawodnik wagi ciężkiej UFC Curtis Blaydes twierdzi, że istnieją trzy powody, dla których prezydent UFC Dana White go nie lubi. Ponadto Blaydes nawołuje zawodników UFC do utworzenia związku zawodowego w organizacji.

Curtis Blaydes został mocno skrytykowany przez Dana White’a po wygraniu przez jednogłośną decyzję z Alexandrem Volkovem na gali UFC on ESPN 11. Mimo, że Blaydes zwyciężył, walka była głównie zapaśniczym pojedynkiem, w którym Blaydes obalał swojego przeciwnika i dominował w parterze, co spowodowało, że niektórzy uznali ją za nudną walkę. Dana White nie był pod wrażeniem tego pojedynku i szorstko odniósł się do Blaydesa, który przed walką mówił o problemach z wynagrodzeniem. Szefowi UFC najwyraźniej nie spodobało się to, co mówił „Razor” i posunął się do stwierdzenia, że Blaydes „wyszedł na głupca”.

Będąc gościem w „The Luke Thomas Show”, Blaydes podał trzy powody, dla których uważa, że White go nie lubi.

„Nie lubi mnie z dwóch, właściwie trzech powodów. A – ja mówię co myślę, on tego nie lubi. B – ze względu na mój styl, to co wnoszę do Oktagonu. Jestem ciężkim grapplerem. C – bo wierzę, że nie dostaję tyle, ile jestem wart i mówię o tym. Więc on używa tego tylko po to, by sprawić, że poczuję się źle, więc chyba już się nie odezwę, ale to się nie uda.”

Blaydes wspomniał również o problemach, z jakimi borykają się zawodnicy UFC w związku z umową z Reebokiem i powiedział, że utworzenie związku wśród zawodników może być jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu.

„(Dana) wie, że nie jesteśmy wystarczająco opłacani, a potem odbiera nam możliwość pozyskania sponsorów za duże pieniądze, ponieważ mamy umowę z Reebokiem. Zrezygnujmy z umowy z Reebokiem. Przywróćcie mozolić dodawania logo sponsorów.

Dostałem się do UFC rok po umowie z Reebokiem, więc nigdy nie mogłem czerpać z tego korzyści. Ale niektórzy faceci czasami dostawali 100 000 dolarów od zewnętrznych sponsorów. Te pieniądze uleciały, kiedy umowa z Reebokiem weszła w życie. Dajcie więc nam możliwość, by sponsorzy zewnętrzni znów zapłacili nam duże pieniądze. To jest początek.

Wiem, że to jest temat tabu i nie powinniśmy o tym mówić, ale związek. Każda inna duża liga sportowa ma związek, więc to prawdopodobnie jedyny sposób, aby dostać to, czego chcemy, ale nie wiem, czy i jak do tego dojdzie.”

Poza mistrzem wagi półciężkiej Jonem Jonesem, byłym mistrzem wagi muszej i koguciej Henrym Cejudo, byłym mistrzem wagi piórkowej i lekkiej Conorem McGregorem i posiadaczem tytułu BMF Jorge Masvidalem, Curtis Blaydes jest kolejnym zawodnikiem UFC, który głośno krytykuje politykę kontraktowa organizacji.

One thought on “Curtis Blaydes wskazuje trzy powody dla których jego zdaniem Dana White go nie lubi. Nawołuje do utworzenia związku zawodowego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *