Cosmo Alexandre vs Dzahbar Askerov o pas W5

Do bardzo interesującej walki o pas mistrza rosyjskiej organizacji W5 dojdzie podczas ich listopadowej gali. O status championa w wadze do 71 kg zmierzą się ze sobą Dagestański zawodnik Muay Thai i Glory, Dzahbar 'Dżyngis Chan' Askerov z byłym mistrzem organizacji It’s Showtime i weteranem Bellatora, Cosmo Alexandre.

Dla Askerova będzie to szansa na przedłużenie passy zwycięstw, bowiem w czerwcu pokonał mocnego boksersko Steve’a Moxona na jego terenie. Wcześniej został znokautowany przez Murthela Groenhardta. Holender przerwał passę czterech zwycięstw z rzędu Dagestańczyka, którą ten rozpoczął wgrywając turniej organizacji Legend. Korpulentny zawodnik znany jest z nieustępliwości i agresji w ringu i nawet gdy przegrywał, nikt nie mógł narzekać na jego styl. Askerov jest zdecydowanie jednym z najbardziej widowiskowo walczących zawodników w sportach uderzanych i fani z radością przyjmują wieść, o jego kolejnych występach. Pikanterii jego osobie dodaje fakt, że dla pieniędzy postanowił przyjąć obywatelstwo Zjednocznych Emiratów Arabskich i walczyć pod ich flagą.

Cosmo Alexandre to dobrze znany zawodnik fanom Muay Thai. Brazylijczyk wygrał prestiżowy turniej o Puchar Króla Tajlandii, walcząc przed jego wysokością. Miał okazję dwukrotnie sięgnąć po ten tytuł, ale za drugim razem na drodze stanął mu jeden z najlepszych zawodników Muay Thai bez podziału na kategorie wagowe, Yodsaenklai Fairtex. Ponadto jak już wspomnieliśmy, był mistrzem organizacji It’s Showtime, w późniejszym czasie wykupionej przez Glory. W MMA wiodło mu się nie najgorzej, ale z dobrymi grapplerami przegrywał. Ponadto popdał w konflikt ze swoim promotorem i postanowił powrócić do formuł uderzanych, walcząc na galach Lion Fight organizujących pojedynki w Muay Thai. Poniżej pierwsza walka obu Panów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *