Conor McGregor: Wciąż jestem mistrzem wagi lekkiej UFC

Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports

Gwiazdor UFC Conor McGregor mówi, że wierzy, iż nadal jest mistrzem wagi lekkiej przed swoim powrotem do Oktagonu na walkę z Dustinem Poirierem na gali UFC 257.

Wracając pamięcią do gali UFC 229, która odbyła się w październiku 2018 roku, Conor McGregor spotkał się w Oktagonie z Khabibem Nurmagomedovem w walce, która była dla Irlandczyka próbą odzyskania tytułu mistrza wagi lekkiej. „The Notorious” został pozbawiony tytułu z powodu braku aktywności. Nurmagomedov zdominował walkę, powalając McGregora, a następnie sprowadzając go do parteru, zanim w końcu poddał go uciskówką na szczękę w czwartej rundzie. Po zakończeniu walki doszło do niesławnej bójki pomiędzy drużynami Khabiba i McGregora.

Ze względu na wszystkie emocje w klatce tamtej nocy, prezydent UFC Dana White chciał jak najszybciej zakończyć zamieszanie, więc nie było ceremonii po walce, gdzie White zwykle zakłada pas na talii zwycięzcy – tym razem Nurmagomedova. Zdaniem McGregora, oznacza to, że Nurmagomedov tak naprawdę nie został  mistrzem.

„Ja jestem mistrzem. Wiesz, że unifikacja tytułów nigdy nie doszła do skutku? Zunifikowany tytuł nigdy nie został wyłoniony w październiku 2018r., ponieważ Khabib uciekł z klatki. Khabib uciekł z klatki i zostawił mnie w klatce walczącego z członkami swojej rodziny. Ceremonia po walce nigdy nie miała miejsca. Więc wiesz, nadal czuję się jakbym był mistrzem. I wejdę tam i to udowodnię. Udowodnię to swoimi występami. Z czasem prawda zawsze wyjdzie na jaw, a świat się przekona.”

Najdziwniejsze jest to, że McGregor powiedział, że walka na UFC 229 była walką unifikującą dwa tytuły, ale to nieprawda. Do tego momentu McGregor został już pozbawiony pasa po tym, jak nie walczył w Oktagonie od czasu wywalczenia go w starciu z Eddie Alvarezem w listopadzie 2016 roku. Po braku aktywności w Oktagonie w 2017 roku z powodu pojedynku bokserskiego z Floydem Mayweatherem, McGregor został pozbawiony tytułu mistrza. Nurmagomedov zdobył wolny tytuł po zwycięstwie nad Al’em Iaquintą na UFC 223 i od tego czasu pas jest w jego posiadaniu do dziś.

One thought on “Conor McGregor: Wciąż jestem mistrzem wagi lekkiej UFC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *