Conor McGregor apeluje do Bellatora o wdrożenie systemu antydopingowego

Getty Images

Były podwójny mistrz wagi piórkowej i lekkiej UFC Conor McGregor uważa, że Bellator musi wdrożyć bardziej kompleksową politykę antydopingową.

Z lepszym lub na gorszym skutkiem, UFC od prawie pół dekady prowadzi bardziej rozbudowaną politykę antydopingową dzięki partnerstwu z Amerykańską Agencją Antydopingową (USADA). Przez lata system ten spotkał się z uzasadnioną krytyką, ale z pewnością poddał ścisłej kontroli tych, którzy próbują ominąć zasady za pomocą środków zwiększających wydolność.

Tymczasem Bellator zdecydował się przestrzegać jedynie wytycznych komisji stanowych i nie wdrożył rozszerzonej polityki antydopingowej we współpracy ze stroną trzecią, jaką jest USADA. Prezydent Bellator, Scott Coker, wielokrotnie powtarzał, że ma zaufanie do organów regulacyjnych, które nadzorują jego wydarzenia.

Conor McGregor powiedział jednak, że chciałby, aby organizacja była powszechnie uznawana za nr 2 w sporcie, zintensyfikowała swoją działalność. „The Notorious” ma wielu kolegów z klubu SBG Irlandia, którzy często rywalizują pod sztandarem Bellatora i wykorzystał komentarz zawodniczki wagi piórkowej Sinead Kavanagh jako okazję do przedstawienia swojej prośby o zwiększenie testów:

„Szaleństwem jest pomyśleć, że Bellator nadal nie ma systemu wykrywania środków wspomagających. Już od dawna organizacja powinna wdrożyć renomowany organ testujący w celu utrzymania czystości i bezpieczeństwa sportowców!”

W przeszłości, Coker kwestionował zasadność relacji UFC-USADA. Zdarzały się przypadki, że zawodnicy UFC byli uwikłani w przypadki dopingu, które miały wątpliwe wyniki lub procedury warte dalszego zbadania.

Coker powiedział w rozmowie z MMA Junkie w lipcu 2019 roku, że wolałby, aby zebrał się globalny organ sankcjonujący, który mógłby regulować każdą organizację równomiernie, ale dopóki coś takiego się nie stanie, jest zadowolony z obecnego systemu.

„Sposób, w jaki robi to UFC, kiedy jesteś sędzią, ławą przysięgłych i katem – nie sądzę, aby to działało, ponieważ w tym momencie jest to konflikt interesów. Dopóki nie znajdzie się ciało federalne, które zajmie się tym sportem i nie przeprowadzi wszystkich testów niezależnie – naprawdę niezależnie – uważam, że to jest właściwa droga.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *