Condit o wycofaniu GSP

(mmamania.com)

Carlos Condit nie może narzekać na brak emocji ostatnio – najpierw dowiedział się, że zawalczy o tytuł mistrzowski z Georgesem St. Pierre na walce wieczoru UFC 137. Wczoraj z kolei dowiedział się, że mistrz nabawił się kontuzji kolana i musiał się ze wspomnianej walki wycofać. Nie zmienia to faktu, że Condit jest nadal pierwszy w kolejce po pas, ale będzie musiał trochę poczekać.

Tuż po tym, jak podano do wiadomości, że GSP musi odpuścić treningi i walki na 4-6 tygodni i do Octagonu wróci najwcześniej w pierwszym kwartale 2012, Condit wydał oświadczenie dotyczące całej sytuacji:

„Jestem bardzo rozczarowany, zresztą tak samo jak fani UFC, że nie będę walczył o tytuł mistrzowski wagi półśredniej na UFC 137. Ale rozumiem, że w tym sporcie zdarzają się kontuzje. Jako zawodowy sportowiec, moim obowiązkiem jest bycie przygotowanym na różne okoliczności, zarówno pozytywne, jak i negatywne, które napotykam podczas treningów i walk. Georges jest wspaniałym zawodnikiem i wiem, że chce wrócić zdrowy w 100% najszybciej jak możliwe, więc ta walka zostanie przełożona. To był najlepszy obóz przygotowawczy jaki miałem i nie mogę się doczekać kolejnego. Trenuję MMA od ponad dekady i moim celem jest zostanie mistrzem mojej kategorii wagowej. Pracuję już długo na ten cel, więc mogę popracować jeszcze trochę.”

Condit początkowo nie miał walczyć z GSP na UFC 137, tylko z byłym mistrzem wagi półśredniej, B. J. Pennem. Jednak potem Nick Diaz – były mistrz wagi półśredniej Strikeforce – nie dopełniał obowiązków i został odsunięty od walki z mistrzem, a jego miejsce zajął własnie Condit. Dla odmiany, Diaz ma walczyć z B.J. Pennem.

Condit na pewno zasługuje na walkę o pas, bo ma za soba cztery wygrane z rzędu w Octagonie, z czego trzy w naprawdę imponującym stylu. Ale będzie musiał trochę poczekać na szansę udowodnienia, że to własnie on jest najlepszy wśród pretendentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *