Claudia Gadelha robi sobie przerwę od walk do lutego

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Czołowa zawodniczka wagi słomkowej UFC Claudia Gadelha (15-3) zajmująca #2 pozycję w rankingu nie zamierza wracać do akcji przed lutym 2018 roku.

Swoją ostatnią walkę Gadelha stoczyła we wrześniu mierząc się ze swoją rodaczką JessicąAndrade. W tym pojedynku lepsza okazała się Bate Estaca wygrywając jednogłośnie na punkty. Andrade obok mistrzyni Joanny Jędrzejczyk jest drugą zawodniczką, której udało się pokonać Gadelhę. Claudinha doznała w swojej karierze trzech porażek właśnie z dwoma wspomnianymi wcześniej zawodniczkami z czego dwukrotnie z Jędrzejczyk.

W rozmowie z mediami Gadelha powiedziała, że nadszedł czas, aby się zrelaksować i odsunąć od siebie chaos.

„Zaplanowałem już swoje życie do lutego. Mam zamiar wybrać się w podróż z rodzicami. Moi rodzice nigdy nie wyjeżdżali poza Brazylię, a teraz zabieram ich do Stanów Zjednoczonych spełniając marzenie. Będę się cieszyć i korzystać z życia do lutego, a potem wrócę.”

Potem Claudia dodała, że ​​minęło dziesięć lat od tego, kiedy miała czas, aby skupić się na tym, co naprawdę ma znaczenie.

„Przez ostatnie 11 lat nie zatrzymałam się, aby dać swojemu rodzinie i znajomym trochę uwagi. Byłem zbyt skupiona na sobie i wymagałam wiele od siebie. Myślę, że przechodzę teraz przez tę fazę, gdy rozumiesz, jak funkcjonuje ta lżejsza strona bycia sportowcem i daję sobie trochę czasu, aby odświeżyć mój umysł i wszystko zrozumieć.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *