Chael Sonnen na temat potencjalnego pojedynku Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem

Fot. UFC.com / Al Bello/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Po wygranej walce z Edsonem Barboza na gali UFC 219, a właściwie kompletnej dominacji Khabiba Nurmagomedova, wielu fanów zaczęło się zastanawiać jak wyglądałaby jego walka z Conorem McGregorem.

To samo pytanie zadał sobie Chael Sonnen, który postanowił podzielić się ze wszystkimi swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi takiego pojedynku.

Niektórzy uważają, że Rosjanin byłby dla Irlandczyka koszmarnie trudnym wyzwaniem i miałby duże szanse na pokonanie mistrza wagi lekkiej. Dobrze znany analityk MMA oraz zawodnik Bellatora Chael Sonnen również uważa, że Khabib byłby bardzo trudnym rywalem dla Conora i miałby spore szanse na zwycięstwo, ale nie jest jednostronny w swojej ocenie i twierdzi, że McGregor również ma duży arsenał umiejętności dzięki którym to on wygrałby pojedynek.

„Kiedy oglądam Khabiba, myślę o Conorze. Co Conor mógłby zrobić w walce z nim? Conor będzie miał duże problemy. Jeśli Khabib dopadnie go w dosiadzie, pokona go, tak jak wszystkich inni. Bez żadnych wątpliwości. Jednak Khabib odsłania szczękę, Khabib trzyma opuszczone ręce. Zrobił to ze wszystkimi swoimi poprzednimi przeciwnikami i radził sobie z tym. Został trafiony kilka razy i zapłacił za to, ale przetrzymał te ciosy i przeszedł przez nie. Zrobił to z Barbozą [na UFC 219]. Nie otrzymał tych wielkich ciosów, ale był na nie otwarty. Kiedy jednak masz precyzyjnego boksera, takiego jak Conor McGregor, który może kontrolować dystans i wejść w dowolnym momencie z mocnym lewym, myślę, że jest to kwestia, która powinna wywołać alarm. Czy to wystarczy? Czy to wystarczy, aby się na tym opierać, jeśli jesteś fanem Irlandczyka? Nie jestem tego pewien. Nie jestem pewien, czy Khabib nie przeszedłby przez to. Nie jestem pewien, czy Khabib nie mógłby przejść przez te wszystkie ciosy. Ale myślałem, że Eddie też może, myślałem, że Aldo może i myślałem, że Mendes też może, więc sam podejmijdecyzję. Bardzo interesująca walka i powinna się odbyć, myślę, że jest to bardziej oczywiste niż kiedykolwiek wcześniej, w oparciu o to, co zobaczyliśmy dzisiejszego wieczoru. Ważne jest, aby Conor utrzymał to w stójce, ważne jest, aby Khabib sprowadził walkę do parteru. Sądzę, że Conor mógłby zlać jego tyłek w stójce, ale wiem też, że Khabib mógłby zlać Conora, gdyby go sprowadził do parteru.”

One thought on “Chael Sonnen na temat potencjalnego pojedynku Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *