Chael Sonnen: Jacare powinien zostać wyrzucony z rankingu UFC

Getty images / UFC
Getty images / UFC

Były zawodnik UFC o odrzuceniu mistrzowskiej walki przez Brazylijczyka.

Po tym jak z powodu kontuzji Chris Weidman (13-1, 9-1 w UFC, #1 w rankingu UFC) musiał wycofać się z pojedynku przeciwko Luke’owi Rockholdowi (15-2, 5-1 w UFC) pierwszym kandydatem do zajęcia jego miejsca na karcie czerwcowej gali był Ronaldo Souza (23-4 1 NC, 6-1 w UFC, #2 w rankingu UFC). Jacare jednak odrzucił tę propozycję tłumacząc się kontuzją kolana, której doznał podczas walki z Vitorem Belfortem (25-12, 14-8 w UFC, #3 w rankingu UFC).

Chael Sonnen uważa decyzję Brazylijczyka za złą do tego stopnia, że jego zdaniem Souza powinien zostać wyrzucony z rankingu wagi średniej UFC.

Nie podoba mi się to. Wszyscy mówią, że chcą te szanse.

Souza jest świetny.  Nigdy nie uwierzyłbym, że jest inaczej, ale linią jest słowo 'tak’. W Ameryce jeśli chcesz mieć szansę, kiedy ona nadchodzi musisz znać jedno słowo, brzmi ono 'tak’. Różnica między Michaelem Bispingiem i każdym innym jest jedno słowo:’tak’. Kiedy szansa nadeszła, on to powiedział. Jacare ma uraz? Dobrze, jestem pewny, że on ma uraz po tej długiej wojnie jaką miał z Vitorem. Myślisz, że Michael Bisping nie ma urazów? Oczywiście, że ma. Niezależnie od tego on idzie i walczy, on nie ma prawa być całkowicie zdrowy. Kto odchodzi na bok gdy ma uraz, jesteś twardy lub nie.

Jeśli idziesz do przodu i mówisz: 'Ja nie mogę chodzić, nie jestem wystarczająco twardy by chodzić’, wystarczy, ale wypadasz z gry. Oni powinni Cię wyrzucić z rankingu.

Zgadzacie się z opinią Złotoustego?

7 thoughts on “Chael Sonnen: Jacare powinien zostać wyrzucony z rankingu UFC

  1. Jacare tym razem sam na wlasne zyczenie zaprzepascil swoja walke o pas. Na pewno nie w tym roku! Jak Rokhold odprawi Bispinga to pewnie zestawia go z Weidmanem a potem jest jeszcze Romero. Wiec wydaje mi sie ze krokodyl nie zawalczy o pas. Jego decyzja jest z jednej strony jasna, bo potrzebuje zrobic oboz i ulozyc plan na walke. Ale z drogiej strony to byla jego szansa, a BIAŁEMU odmowic to jest strzal w kolano, tym bardziej ze od 2 lat chyba Jacare placze ze nie dostaje walki o pas!!!

  2. ufc wiele razy miało dać mu szansę i cały czas zasługiwał na title shota, teraz on nie będzie się pakował w mine i po tak krótkiej przerwie walczył o pas, tak własnie robi Cerrone, Bisping i inni, w tym Sonnen.

  3. Poza tym ufc oficjalnie proponowało mu walkę o pas? przecież zakontraktowali Bispinga do tej walki, więc co Sonnen pieprzy, Souza miał na siłę ubiegać się o tą walkę poraz kolejny? paradoks, Sonnen dobrze robi ludzion wodę z mózgu, prawie jak McGregor 😛

  4. Bispinga zakontraktowali bo brazol ma uraz…podobno 😉 zreszta nie wazne, ale pomyslcie: jestes pracodawca a koles stara sie o staz, w koncu dostaje oferte stazu to mowi ze nie teraz bo potrzebuje sie przygotowac! No prosze to jako szef co robisz…no wlasnie. Bialy jest szefem korporacji a krokodyl jego pracownikiem, odpowiedz iest prosta 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *