Chad Mendes vs Nick Lentz

Były pretendent do pasa mistrza UFC w wadze piórkowej, Chad Mendes (15-1) zmierzy się z Nickiem Lentzem (24-5-2). Do starcia dwóch czołowych piórkowych w UFC dojdzie na gali UFC on FOX 9, która odbędzie się 14-ego grudnia w rodzinnym stanie Mendesa, w Sacramento w Kalifornii.

Dla byłego zapaśnika będzie to szansa na przedłużenie passy zwycięstw do pięciu. Reprezentant Team Alpha Male wygrał ostatnie cztery walki przed czasem i pokonywał takich zawodników jak: Codie MacKenzie, Yaotzin Meza, Darren Elkins i Clay Guida. Od czasu porażki z Jose Aldo Mendes idzie jak burza mając za cel rewanż z mistrzem i jedynym swoi pogromcą.

Lentz wygrał ostatnie trzy walki. Jego ofiarami padali kolejno: Eiji Mitsuoka przed czasem oraz Diego Nunes i Hacran Dias, którzy wytrzymali pełny dystans. Karierę w UFC zaczynał w wadze lekkiej, ale przeniósł się do kategorii piórkowej, w której teraz jest czołowym zawodnikiem. W 11-stu walkach dla UFC 8 razy wygrywał i 2 razy schodził z ringu pokonany. Ponadto jedna walka została uznana za nieodbytą, chodzi o jego pojedynek z Charlesem Oliveirą, kiedy Lentz uderzył Brazylijczyka kolanem w nieprzepisowy sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *