Cesar Gracie o następnych walkach Gilberta Melendeza

Cesar Gracie, wieloletni trener MMA, trzymający pieczę nad obecnymi i byłymi mistrzami tj. Nick Diaz, Jake Shields czy Gilbert Melendez, nie chce trylogii pomiędzy „El Nino” i Joshem Thomsonem.

Według Gracie, aktualny mistrz wagi lekkiej SF ma lepszą alternatywę – mianowicie, byłego mistrza wagi lekkiej UFC, B.J. Penna, a jesli „The Prodigy” nie będzie dostępny, to pozostaje jeszcze Anthony Pettis.

„Aktualnia sytuacja Melendeza jest złożona. Wciąż nie mamy dla niego zawodnika, daty i miejsca walki. Powiedzieli, ze może będzie walczył w San Jose, ale to się raczej zmieni. Wspomnieli o Joshu Thomsonie, ale potem zmienili zdanie. Wszystko zależy od układu Dany White z Showtime. Rozmawiałem z Joe Silva i powiedział mi, że może kilku zawodników z UFC przejdzie do Strikeforce. Chcielibyśmy, żeby Gilbert zawalczył z Pettisem albo BJem, ale nadal nie wiemy, jak się sprawy potoczą.”

Ze względu na kontrakt Strikeforce z Showtime, może być ciężko wstawić Melendeza do walki pod szyldem UFC. Ale jeśli on nie może iść do UFC, to może UFC przyjdzie do niego.

BJ Penn w hexagonie? 😉

Gracie jest znany z tego, że umie sobie „wygadać” drogę do realizacji zamierzeń, zwłaszcza że fani nie domagają się jakoś specjalnie walki Melendez vs. Thomson.

(mmamania.com)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *