Carlos Condit wraca do gry i zawalczy z Neilem Magny na UFC 219

The Natural Born Killer Carlos Condit wraca do gry po ponad rocznej przerwie i w końcówce roku zmierzy się z Neilem Magny na gali UFC 219.

Były mistrz wagi półśredniej WEC i były tymczasowy mistrz wagi średniej UFC Carlos Condit (33-10) wraca do rywalizacji po ponad rocznej przerwie. W sierpniu ubiegłego roku Condit został poddany w pierwszej rundzie przez Demiana Maię. Była to jego druga porażka z rzędu. Wcześniej Condit przegrał przez niejednogłośną decyzję z ówczesnym mistrzem Robbie Lawlerem na UFC 195, która została ogłoszona walką roku 2016.

Neil Magny (19-6) w tym samym czasie w sierpniu ubiegłego roku odniósł porażkę przez TKO w starciu z Lorenzem Larkinem. Kolejna walka to wygrana z Johnym Hendricksem przez decyzję, ale ostatnie starcie we wrześniu tego roku zakończyło się porażką Magny’ego przez poddanie w pierwszej rundzie w konfrontacji z Rafaelem dos Anjos na UFC 215. Teraz Magny będzie próbował odzyskać siłę i właściwy kierunek. W okresie 2014-2016 Neil wygrał 10 z 11 walk.

Gala UFC 219 odbędzie się 30 grudnia w Las Vegas i jak dotąd nie ma jeszcze ogłoszonej głównej walki wieczoru, a największa ogłoszoną dotychczas walką jest pojedynek w wadze koguciej między byłym mistrzem Dominickiem Cruzem i Jimmie Riverą.