Carlos Condit myśli o zakończeniu kariery

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Getty Images
Jeff Bottari/Zuffa LLC/Getty Images

Carlosowi Conditowi nie wiedzie się ostatnio najlepiej w Oktagonie i nie powiodła mu się ostatnia walka z Demianem Maia na UFC on FOX 21.

Nie dość, że Carlos walczył ostatnio bardzo rzadko po jedną lub dwie walki w roku, to na trzy ostatnie pojedynki wygrał tylko z Thiago Alvesem, a przegrał z Robbie Lawlerem i minionej nocy z Demianem Maia.

Zamiarem Condita w tym roku było zdobycie tytułu wagi półśredniej w walce z Robbie Lawlerem na UFC 195, ale przegrał tę walkę. Teraz z kolei to Demian Maia jest bliżej walki o pas, a Carlosowi Conditowi pozostało zastanowić się co dalej.

Na konferencji prasowej po minionej gali, Condit nie miał zbyć optymistycznych informacji dla fanów sugerując, że chyba czas najwyższy zakończyć karierę.

„Myślę, że nadchodzi taki moment w karierze każdego zawodnika, kiedy musi sobie zadać pytanie jak długo trzeba to jeszcze ciągnąć. Robię to co robię juz od długiego czasy. Tak, to nie była moja noc.

Nie wiem teraz będzie. Skłaniam się ku temu. Tak, to znaczy, prawdopodobnie to już koniec.”

Zawodowa kariera Carlosa Condita rozpoczęła się we wrześniu 2002 roku czyli prawie 14 lat, co jest bardzo długim okresem czasu jak dla zawodnika MMA. 40 stoczonych walk z czego 30 wygrane, to również solidny rekord. Dla UFC Carlos Stoczył 13 walk wygrywając 7 z nich z czego dwa razy walczył o tytuł wagi półśredniej z Georgesem St-Pierre i Robbie Lawlerem.

4 thoughts on “Carlos Condit myśli o zakończeniu kariery

  1. Zajebisty zawodnik, ale niech pójdzie się wypłakać mamie w rękaw i zakończy karierę. Dużo juz mowi o emeryturze. Fighterzy wracali na szczyt po na prawdę ciężkich K.O (Overeem, Bisping), gdzie cały świat ich skreślał. A Condit w tym roku przegrał przez decyzje bardzo wyrównany pojedynek o pas oraz został zaduszony przez goscia ktory jest na fali. Jednak psychika jest indywidualna, tego nie da się „wytrenować”. Są zawzięte odporne skurczybyki, którzy dawali rade w ciezkich momentach i taki rozemocjonowany Carlos; który jest caly zdrów i moglby jeszcze zdobyc pas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *