Carlos Condit lepszy w parterze od Matta Browna na UFC on ABC 1

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Siedem lat po tym, jak pierwotnie ta planowana walka miała się odbyć, Carlos Condit i Matt Brown w końcu stanęli naprzeciw siebie w Oktagonie w walce co-main event na gali UFC on ABC 1.

Po latach oczekiwania, Carlos Condit (32-13 MMA, 9-9 UFC) rozstrzygnął debatę na temat tego, który z nich jest lepszy i wygrał na punkty z Mattem Brownem (22-18 MMA, 15-12 UFC).

Condit i Brown, mimo że w dużej mierze znani są ze swoich stójkowych umiejętności, obaj starali się sprowadzić walkę do parteru. Brown jako pierwszy poszedł po obalenie w pierwszej rundzie. Pokryty krwią od rozcięcia głowy o klatkę, Brown kontrolował akcję z góry do momentu, gdy Condit odwrócił pozycję.

W rundzie drugiej, obydwaj zawodnicy wagi półśredniej uruchomili swoje pięści. Brown wyprowadził uderzenie łokciem na co Condit odpowiedział mocnym kopnięciem w tułów. Condit wydawał się być świeższym zawodnikiem i odpierał próby obalenia Browna. Sprytne zejście do boku i udane obalenie w wykonaniu Condita powaliło  Browna na matę.

W ostatniej rundzie, Condit ponownie odniósł sukces w swoich próbach sprowadzenia walki do parteru. Brown miał swoje momenty, ale to nie wystarczało. Condit zdobywał kolejne punkty na kartach sędziów.

Carlos Condit pokonał Matta Browna przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27).

Brown i Condit od dawna byli ze sobą łączeni ze względu na podobny, podobający się kibicom styl walki i bogatą karierę w organizacji. Obydwaj weterani byli zestawiani do walki dwukrotnie – raz w grudniu 2013 i raz w kwietniu 2018 roku. Jednak obydwie próby doprowadzenia do walki nie powiodły się.

Wraz z wygraną, Condit ma pierwszą serię zwycięstw od 2012 roku. Po serii pięciu porażek z rzędu, Condit pokonał Courta McGee przez jednogłośną decyzję w październiku. To zwycięstwo było jego pierwszym od maja 2015 roku.

Dla Browna, przegrana ta jest jego drugą porażką z rzędu. Od lipca 2014 roku, Brown uzyskał bilans 3-7 z czterema przegranymi przed czasem. Przed UFC on ABC 1, Brown wskazywał na możliwość, że walka z Conditem może być jego ostatnią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *