Cain Velasquez profil

Zapraszamy do zapoznania się z „mini-profilem” Cain’a Velesqueza aktualnego niepokonanego mistrza wagi ciężkiej największej organizacji MMA – UFC.

Cain Velasquez (urodzony 18 lipca 1982 roku w Salinas, Kalifornia) to amerykański zawodnik MMA pochodzenia Meksykańskiego. Zdobył  dwukrotnie All-American w stanie Arizona i mistrzostwo Junior College National Champ z Iowa Central Community College. Cain ma córkę która urodziła się 6 maja 2009 nazywa się Coral Love Valasquez. Na co dzień trenuje w American Kickboxing Academy w San Jose – Kalifornia, trenuje tam od początku swojej kariery. Jego trenerami są uznani szkoleniowcy m.in.  Javier Mendez, Bob Cook – główni trenerzy, Daniel Cornier – zapasy, Dave Camarillo – jiu jitsu.

 

Swoją karierę mma rozpoczął w 2006 roku na gali Strikeforce gdzie w pierwszej rundzie zdominował swojego przeciwnika kończąc walkę silnym rzutem i ciosami w parterze. Następnie stoczył walkę w nieistniejącej już organizacji Bodog stopując przeciwnika w pierwszej rundzie. Po tych walkach podpisał kontrakt z największą organizacją MMA – UFC.

Kariera w organizacji UFC.

Swój debiut w organizacji miał na UFC 83 gdzie pokonał w pierwszej rundzie przez uderzenia Bradda Morrisa.Po tym Valasquez zmierzył  się z Jakem O’Brien-en na UFC Fight Night 14. Valasquez zdominował zapaśnika i zakończył pojedynek w pierwszej rundzie przez TKO. Po tym na UFC Fight Night 17 zmierzył się z Denisem Stojnic-em zawodnikiem holenderskiego Golden Glory walka została zastopowana przez sędziego w drugiej rundzie po pełnej dominacji Cain’a.

Następna walka miała miejsce na UFC 99 gdzie zmierzył się z doświadczonym francuskim  zawodnikiem wywodzącym się z muay-thai Cheick Kongo . W walce tej mimo opresji i kilku mocnych ciosach francuza Cain sprowadzał walkę na ziemię gdzie kontrolował pozycje i dominował niemal przez całą walkę bezustannie zasypując francuza gradem ciosów, walka zakończyła się wygraną Cain’a na punkty po 3 rundach. Po tej walce wśród komentatorów i dziennikarzy odezwały się opinie o słabych umiejętnościach walki w  stójce Caina .Na gali UFC 104 Cain zmierzył się z bardzo doświadczonym amerykaninem Ben-em Rothwellem, Cain pokazał w tej walce bardzo dobre kombinacje bokserskie zakończane dobrymi kopnięciami. Valesquez z łatwością obalał i kontrolował doświadczonego Rothwella. Walka zakończyła się przerwaniem sędziego w 2 rundzie po pasywnej obronie Rothwella.

Gala UFC 110 tutaj na drodze Valesqueza stanął legenda mma Antonio Rodrigo Nogueria były mistrz Pride i UFC słynący ze swoich umiejętności walki na ziemi i niesłychanej determinacji .Cain rozpoczął walkę kombinacjami bokserskimi zakończonymi mocnymi low-kick’ami trafiając mocno kilkakrotnie Noguerie, wreszcie w 3 minucie pierwszej rundy Valasquez trafia kombinacją prostych i sierpowych prosto na szczękę i kończy kilkoma mocnymi ciosami na ziemi, sędzia przerywa walkę wyraźnie ratując mocno zamroczonego Noguerie.

Po tej walce Cain otrzymał szansę walki o pas mistrzowski z Brockiem Lesnarem.

23 października 2010 roku Cain Valasquez stanął przed szansą zdobycia tytułu mistrza wagi ciężkiej. Jego przeciwnik Brock Lesnar okrzyknięty mianem „baddest man on the planet” (najgorźniejszego człowieka na ziemi) podobnie jak Cain wywodzi się z zapasów gdzie min. w 2000 roku wywalczył tytuł mistrza wagi ciężkiej NCAA (National Collegiate Athletic Association). W oczach wielu obserwatorów Cain miał być ostatnim zdolnym pokonać Brocka Lesnara, który zdominował swoich poprzednich przeciwników warunkami fizycznymi i niesłychaną siłą. Pojedynek rozpoczął się od mocnej szarży mistrza – Brocka Lesnara, który próbował mocno zaatakować kolanami i ciosami podbródkowymi w klinczu, lecz bez większego efektu. Cain próbuje atakować Lesnara kombinacjami bokserskimi i tu zostaje obalony na plecy. Natychmiast wstaje  i walka przenosi się pod klatkę gdzie Brock  ponownie próbuje obalić – ponownie Brock zdołał obalić Cain-a, ale ten błyskawicznie wstaje i ucieka z niedogodnej pozycji pod klatką. Cain rozpoczyna atak bezustannie wywierając presje nad mistrzem trafiając kilkukrotnie kombinacjami bokserskimi, a następnie obala dużo cięższego Lesnara i kontroluje pozycję zadając przy tym dużą ilość  ciosów. Walka ponownie przenosi się do stójki gdzie dochodzi do wymian, wyraźnie zamroczony Lesnar traci równowagę i zdezorientowany przewraca się kilkukrotnie przez całą długość klatki. Cain kombinacją bokserską zakończoną kolanem na głowę przewraca mocno zamroczonego mistrza i tam przez ponad minutę bezustannie naciera na pasywnie broniącego się Lesnara. Sędzia przerywa walkę ratując zamroczonego Lesnara.

Cain Velasquez zostaje pierwszym pochodzenia meksykańskiego mistrzem wagi ciężkiej UFC.

Aktualnie Cain Velasquez pauzuje z powodu kontuzji barku. Planowany powrót to druga połowa 2011 roku. Przeciwnikiem w pierwszej obronie pasa ma być zwycięzca w pojedynku Junior Dos Santos vs Brock Lesnar.

(zdjęcia – ufc.com )

12 thoughts on “Cain Velasquez profil

  1. Bardzo profesjonalnie napisane. Krótko, zwięźle i na temat. Róbcie więcej takich profili.

    Krzaku:
    Rażą błędy w tekscie. Popracujcie nad tym;) pozdrawiam;)

    _Luk: wskaż jeśli możesz 😉

    Użytkownikowi Krzaku chodziło – wydaje mi się – o błędy językowe we fragmencie tekstu, gdy mowa była o walce z Lesnarem – prawdopodobnie o niespójność czasów (raz teraźniejszy, raz przeszły). Mnie to w żaden sposób nie razi. Najważniejsze, że merytorycznie i przejrzyście napisane, fajnie się czyta.

  2. „Aktualnie jest zawodnikiem kategorii ciężkiej UFC, swój debiut w organizacji miał w UFC 83 gdzie pokonał w pierwszej rundzie przez uderzenia Bradda Morrisa. Cain ma córkę która urodziła się 6 maja 2009 nazywa się Coral Love Valasquez. Na co dzień trenuje w American Kickboxing Academy w San Jose – Kalifornia, trenuje tam od początku swojej kariery.” na przykład w tym fragmencie przez chwilę myślałem, że to córka Cain’a trenuje w AKA. W tym wycinku jest też napisane, że swój debiut miał na UFC 83 a potem cofacie się w czasie do początków kariery po to, żeby w dalszej części tekstu wrócić do wydarzeń po UFC 83. Według mnie powinniście trzymać się chronologii i unikać takich wstawek z córką. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *