Bryan Caraway vs. Raphael Assuncao na UFC Fight Night 54, Swanson vs. Edgar i McCall vs. Lineker w planach

Pojedynek topowych kogucich dołączył do karty październikowej gali.

W wadze koguciej dojdzie do ciekawego pojedynku. Naprzeciw siebie staną Raphael Assuncao (22-4, 6-1 w UFC, 3# w rankingu UFC) i Bryan Caraway (19-6, 4-1 w UFC, 8# w rankingu UFC). Assuncao wygrał 6 ostatnich, swoich walk pokonując m.in. Johnny’ego Eduardo i obecnego mistrz dywizji -61kg, T.J. Dillashaw. Chłopak Mieshy Tate w UFC wygrał 4 walki, każde przez poddanie. Jedyną porażkę poniósł w starciu z Takeyą Mizugakim.

UFC szykuje mocne zestawienie w wadze piórkowej. Niesiony na fali 6 kolejnych zwycięstw, Cub Swanson (21-5, 6-1 w UFC, 2# w rankingu UFC) miałby podjąć walkę z Frankie Edgarem (17-4-1, 11-4-1 w UFC, 3# w rankingu UFC). Zwycięzca tego pojedynku byłby kolejnym który zawalczy o pas dzierżony obecnie przez Jose Aldo.

Również w najlżejszej kategorii wagowej jest blisko zakontraktowania walki która wyłoni kolejnego pretendenta do mistrzowskiego pasa. O możliwość walki z Demetriousem Johnsonem mogą zawalczyć Ian McCall (13-4-1, 2-2-1 w UFC, 3# w rankingu UFC) i John Lineker (24-7, 5-2 w UFC, 7# w rankingu UFC).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *