Brian Ebersole odchodzi z MMA po 15 latach

USA TODAY Sports
USA TODAY Sports

Po 15 latach walk, Brian Ebersole postanowił zakończyć karierę w MMA.

W ostatnią sobotę „Bad Boy” walczył na UFC Fight Night 68 i po pierwszej rundzie poinformował swój narożnik, że nie jest w stanie kontynuować walki z powodu kontuzji kolana. Ebersole opublikował oświadczenie wyjaśniające powody sportowej emerytury:

„Jestem już stary, wszystko mnie boli. Uprawianie zapasów przez całe życie odznacza się na organizmie, zostawię to teraz młodszym chłopakom. Na mnie już czas. Miałem długą karierę MMA, długą karierę w zapasach, a ta noga dokuczała mi przez cały okres przygotowawczy. Starałem się trenować coraz mocniej, a wtedy tylko się pogarszało. Zasuwałem, odpoczywałem, jeszcze więcej odpoczywałem, budziłem się i znów zasuwałem. To był bardzo ciężki obóz przygotowawczy. Stres towarzyszący chęci bycia zdrowym i chęci dobrych występów… to już za dużo.

Przeszedłem długą drogę. Oszukałem system. Przez całe życie byłem zapaśnikiem. Kiedy zakończyłem zapasy w college’u, przerzuciłem się na MMA. Przeciągnąłem to wszystko na kolejne 15 lat, teraz mogę z wdzięcznością odwiesić rękawice na kołek. Ostatnie kilka walk były naprawdę trudne dla mnie. Walka z Rickiem Story dała się we znaki moim plecom. Po wygranej z Johnem Howardem myślałem, że jeszcze rok przede mną, zanim zakończę karierę, a moja żona wróci do pracy i wznowi swoją. W tym roku byłem chciwy. Byłem przyzwoitym zapaśnikiem, ale nigdy nie miałem takiego uznania, jak Daniel Cormier czy Josh Koscheck. Fajnie było być tu i mieć taką karierę w MMA, stoczyć tyle walk, zwłaszcza na początku. Teraz widzi się, że zawodnicy znikają po jednej walce, kiedy dostaną ostry łomot. Widzimy gości, którzy mają zorganizowane walki amatorskie i nie przychodzą na nie. Fajnie, że mogłem walczyć z zawodnikami z karate, z boksu, z wielkimi ciężkimi i że była to sztuka, a nie bijatyka.”

Ebersole odchodzi z MMA z rekordem 51-17-1-1 (5-3 UFC), przegrywając trzy z 4 ostatnich walk w octagonie. Ostatnie zwycięstwo odniósł na UFC 178, pokonując Johna Howarda.

3 thoughts on “Brian Ebersole odchodzi z MMA po 15 latach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *