Amanda Nunes chce zmierzyć się ze zwyciężczynią pojedynku Cyborg vs Holm

Amanda Nunes Instagram

Wygląda na to, że mistrzyni wagi koguciej UFC Amanda Nunes jest kolejną osobą w organizacji, która chce zostać mistrzynią dwóch dywizji i będzie chciała zawalczyć o tytuł wagi piórkowej.

To oznacza, że Amanda Nunes będzie musiała zmierzyć się ze zwyciężczynią pojedynku o pas wagi piórkowej między mistrzynią Cris „Cyborg” Justino a Holly Holm, które zmierzą się tej nocy na gali UFC 219 w Las Vegas. Okazuje się, że Nunes oraz jej team chcą, aby doszło do walki między Amandą a Justino lub Holm.

Na ten temat wypowiedział się trener American Top Team Conan Silveira w wywiadzie dla Portal do Vale Tudo.

„Mamy ogromny szacunek dla Cyborga i Holm, to byłaby świetna walka z jedną z nich. Wierzymy, że Amanda może być mistrzynią w obu dywizjach, ponieważ ma wszystko czego potrzeba, aby to osiągnąć. Jest przekrojową zawodniczką i pokazuje, że zasługuje na to, by stanąć twarzą w twarz ze zwyciężczynią. To jest nasz główny cel na 2018 rok.

Oczywiście wiemy, że nie ma sposobu na obronę dwóch pasów, ale decyzja ta zostanie podjęta po jej walce z zwyciężczynią pojedynku Cyborg vs. Holm.”

Za Amandą Nunes ciągnie się niezbyt przyjemna sprawa kiedy to miała stanąć do drugiej obrony tytułu i zarazem rewanżu z Valentiną Shevchenko na gali UFC 213, ale Brazylijka wycofała się z pojedynku przed samą walką ze względu na zapalenie zatok. Był to przypadek, który UFC publicznie określiło jako niewystarczająco poważny, by usprawiedliwić wycofanie się z walki. Nawet mimo obrony tytułu w walce z Shevchenko na UFC 215, Nunes regularnie wypomina organizacji to, że UFC czeka, aż ona w końcu straci pas.

Tymczasem nieoficjalnie okazuje się, że prezydent UFC Dana White nie ma nic przeciwko walce Amandy Nunes ze zwyciężczynią pojedynku Cyborg vs Holm, a jest wręcz zachwycony tym pomysłem.

One thought on “Amanda Nunes chce zmierzyć się ze zwyciężczynią pojedynku Cyborg vs Holm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *