Amanda Nunes chce zmierzyć się ze zwyciężczynią pojedynku Cyborg vs Holm

Amanda Nunes Instagram

Wygląda na to, że mistrzyni wagi koguciej UFC Amanda Nunes jest kolejną osobą w organizacji, która chce zostać mistrzynią dwóch dywizji i będzie chciała zawalczyć o tytuł wagi piórkowej.

To oznacza, że Amanda Nunes będzie musiała zmierzyć się ze zwyciężczynią pojedynku o pas wagi piórkowej między mistrzynią Cris „Cyborg” Justino a Holly Holm, które zmierzą się tej nocy na gali UFC 219 w Las Vegas. Okazuje się, że Nunes oraz jej team chcą, aby doszło do walki między Amandą a Justino lub Holm.

Na ten temat wypowiedział się trener American Top Team Conan Silveira w wywiadzie dla Portal do Vale Tudo.

„Mamy ogromny szacunek dla Cyborga i Holm, to byłaby świetna walka z jedną z nich. Wierzymy, że Amanda może być mistrzynią w obu dywizjach, ponieważ ma wszystko czego potrzeba, aby to osiągnąć. Jest przekrojową zawodniczką i pokazuje, że zasługuje na to, by stanąć twarzą w twarz ze zwyciężczynią. To jest nasz główny cel na 2018 rok.

Oczywiście wiemy, że nie ma sposobu na obronę dwóch pasów, ale decyzja ta zostanie podjęta po jej walce z zwyciężczynią pojedynku Cyborg vs. Holm.”

Za Amandą Nunes ciągnie się niezbyt przyjemna sprawa kiedy to miała stanąć do drugiej obrony tytułu i zarazem rewanżu z Valentiną Shevchenko na gali UFC 213, ale Brazylijka wycofała się z pojedynku przed samą walką ze względu na zapalenie zatok. Był to przypadek, który UFC publicznie określiło jako niewystarczająco poważny, by usprawiedliwić wycofanie się z walki. Nawet mimo obrony tytułu w walce z Shevchenko na UFC 215, Nunes regularnie wypomina organizacji to, że UFC czeka, aż ona w końcu straci pas.

Tymczasem nieoficjalnie okazuje się, że prezydent UFC Dana White nie ma nic przeciwko walce Amandy Nunes ze zwyciężczynią pojedynku Cyborg vs Holm, a jest wręcz zachwycony tym pomysłem.

One thought on “Amanda Nunes chce zmierzyć się ze zwyciężczynią pojedynku Cyborg vs Holm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *