Aljamain Sterling chce walczyć z Rafaelem Assuncao lub Michaelem McDonaldem na UFC 205

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Getty Images
Jeff Bottari/Zuffa LLC/Getty Images

W dniu 12 listopada UFC organizuje pierwszą galę w Nowym Jorku i Aljamain Sterling chce być jednym z zawodników, którzy wystąpią na UFC 205.

Pojawiły się już pierwsze zestawienia tej gali w których zmierzą się Al Iaquinta i Thiago Alves oraz Robbie Lawler i Donald Cerrone. Dziś dowiedzieliśmy się jednak, że Robbie Lawler z niewiadomych przyczyn wycofał się z tego pojedynku. Niedługo po informacjach o tych zestawieniach zaczęły krążyć pogłoski o tym, że były mistrz wagi średniej Chris Weidman miałby zmierzyć się z Yoelem Romero lub Ronaldo Souza.

Jednym z zawodników, który wyraził chęć stoczenia pojedynku na UFC 205 jest zawodnik wagi koguciej Aljamain Sterling (12-1). Sterling pochodzi z Nowego Jorku i bardzo zależy mu na tym, by stoczyć walkę przed swoją publicznością oraz obok innych zaprzyjaźnionych zawodników. „The Funk Master” przedstawił również dwóch kandydatów do walki z nim o czym rozmawiał w programie UFC Unfiltered.

„Chcę, żeby Dana White wiedział, że szukam teraz walki. UFC, MSG, 12 listopada, chcę być na karcie walk w Nowym Jorku wraz z moimi braćmi z Serra-Longo. Chris Weidman, Gian Villante, Al Iaquinta. To będzie historyczna gala i nie sądzą, by była jeszcze taka druga okazja abyśmy wszyscy razem mogli wystąpić na jednej karcie.”

Sprawdźmy jednak z kim chciałby się zmierzyć Aljamain Sterling na tej gali, a wskazał on dwa ciekawe nazwiska.

„Chciałbym zawalczyć z Raphaelem Assuncao lub Michaelem McDonaldem. To są dwie walki, które mają dla mnie sens. Myślę, że pokonanie Raphaela przybliżyłoby mnie do walki o tytuł. Gdybym pokonał byłego pretendenta Michaela McDonalda, to wciąż liczyłbym się w grze o pas. To są ci dwaj goście z którymi chcę walczyć.”

Kariera zawodowa Aljamaina Sterlinga potoczyła się wspaniale od samego początku dzięki czemu dostał się do UFC mając rekord 8-0. Kolejne cztery walki to zwycięstwa z Cody Gibsonem, Hugo Viana, Takeyą Mizugaki i Johnnym Eduardo. Ostatnia walka zakończyła niestety wspaniałą serię zwycięstw i Sterling musiał uznać niejednogłośną decyzję na korzyść Bryana Carawaya. Raphael Assuncao (23-5) również po serii siedmiu zwycięstw zaliczył porażkę przez decyzję w ostatniej walce z byłym mistrzem  T.J’em Dillashaw na UFC 200. Michael McDonald (17-4) ma w ostatnim czasie zmienne szczęście. Po dwuletniej przerwie stoczył w tym roku dwie walki wygrywając z Masanori Kaneharą i przegrywając z Johnem Linekerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *