Alistair Overeem planuje rozprawić się ze Stefanem Struve w 30 sekund

Sam nokaut na Stefanie Struve jest niewystarczający dla Alistaira Overeema i dlatego planuje on zakończyć walkę w 30 sekund pierwszej rundy na UFC on FOX 13.

Po ostatnich walkach Overeema może się to okazać nie lada wyczynem patrząc na ostatnie cztery walki w których sam przegrał trzy przez nokaut. Overeem za każdym razem zapowiadał zmianę i poprawę jednak dobrze wiemy jak to się kończyło.

Dla Alistaira Overeema (37-14 MMA, 2-3 UFC) zwycięstwo ze Stefanem Struve (25-6 MMA, 9-4 UFC) może pomóc mu wrócić na odpowiedni tor, ale jest chyba także ostatnim dzwonkiem do tego by jeszcze się utrzymać w UFC.

„Ja tak naprawdę nie jestem pod jego wrażeniem. Jestem uderzaczem i lubię nokautować ludzi. Zamierzam go znokautować w 30 sekund po pierwszym gongu.”

W ostatniej walce na UFC Fight Night 50 we wrześniu, Alistair przegrał z Benem Rothwellem w pierwszej rundzie przez uderzenia, które po raz kolejny wyeliminowały Holendra z gry.

„The Reem” ma za sobą ponad 50 walk zawodowych i zna smak trudnych walk i porażek. W związku z tym, powiedział, że wie jak odwrócić bieg wydarzeń i jakie zmiany należy wprowadzić.

„Znam siebie, miałem już wcześniej kilka niepowodzeń, ale przeszedłem przez nie. Zawsze znajdą się krytycy i mają do tego prawo. W mojej kwestii leży, by się nie poddawać. Trzeba mieć wyprostowane plecy, podbródek ściągnięty do klatki piersiowej i zrobić to jak najlepiej.”

Jedną z największych zmian jakie poczynił Overeem jest zmiana teamu. Alistair na początku roku dołączył do Teamu Jackson-Winkeljohn w Albuquerque. Pojedynek ze Struve będzie jego drugą walką odkąd trenuje w nowym teamie.

Pierwsza walka nie poszła zgodnie z planem, ale teraz kiedy Alistair już na dobre zadomowił się w zespole i czuje się jak w domu, zapowiada poprawę.

„Musieliśmy poprawić wiele błędów i zauważyłem, że moja koncentracja znacznie się poprawiła. Jestem teraz bardziej skupiony i lepiej przygotowany. Można powiedzieć, że ewoluowałem. Wszystko teraz polega na nauce i na stawaniu się lepszym. W tym sporcie musisz iść do przodu i stawać się jeszcze lepszym.”

UFC on FOX 13 może być przełomową galą dla Overeema i może oznaczać dla niego nowy początek. Alistair chce zostawić dawne niepowodzenia za sobą i uważa, że szybki nokaut na Struve będzie najlepszym sposobem na to.

„Na to składa się wiele rzeczy. Chcę wygrać i chcę być zwycięzcą. Co sprawia, że przegrywm? Czy to dlatego, że nie pracuję ciężko i nie wkładam w to wysiłku? To nie jest to. Wiem, że wkładam w to ogromny wysiłek i mnóstwo energii i robię co w mojej mocy.

Nie mogę się doczekać do dnia walki. Jestem uderzaczem i lubię nokautować ludzi. Chcę go znokautować w 30 sekund. Jestem złym sku*****em i pokażę to w walce.”

16 thoughts on “Alistair Overeem planuje rozprawić się ze Stefanem Struve w 30 sekund

  1. dla mnie to ciagle ten sam zawodnik, ktory teraz walczy z gosciami, ktorzy potrafia oddawac (Antionio Silva, Travis Brown czy Ben).
    Tym razem walczy jednak z gosciem, ktory nie umie oddawac, tak wiec szanse sa duze :]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *