Alexander Volkov o zwycięstwie w pojedynku z „legendą” Alistairem Overeemem

Chris Unger/Zuffa LLC

Alexander Volkov, pretendent do tytułu mistrza wagi ciężkiej UFC, wydał komentarz po zwycięstwie przez TKO nad Alistairem Overeemem w walce wieczoru gali UFC Fight Night 184 w Las Vegas.

Alexander Volkov w sobotnią noc zaprezentował taktykę technicznych uderzeń, dzięki której przełamał gardę Alistaira Overeema i ostatecznie pokonał go ciosami w drugiej rundzie. Było to kapitalne zwycięstwo Volkova, który dzięki tej wygranej powinien awansować do pierwszej piątki w wadze ciężkiej UFC. Po walce Rosjanin zabrał głos w swoich mediach społecznościowych odnosząc się do swojej wygranej.

Oto, co napisał na swoim Instagramie we wpisie, w którym pochwalił Overeema, zawodnika, na którym się wzorował.

„Z wielkim szacunkiem dla legendy. Alistair jest jednym z fighterów, na których się wychowałem. Ale walka to walka, wygrywa najsilniejszy, dzięki mu za to spotkanie. Dzięki mojej drużynie i rodzinie za to zwycięstwo! Ruszamy dalej!”

Alexander Volkov (33-8) dzięki zwycięstwu nad Alistairem Overeemem (47-19, 1 NC) poprawił swój bilans w UFC do 7-2, a obecnie ma za sobą passę dwóch wygranych walk, po tym jak ostatnio pokonał przez TKO Walta Harrisa. Volkov, były mistrz Bellatora w wadze ciężkiej, w wieku 32 lat zaczyna być coraz bardziej rozpoznawalny jako zawodnik mieszanych sztuk walki. Wygląda na to, że w końcu wszystko zaczyna układać się w jedną całość i dzięki swojej sile nokautu jest w stanie pokonać każdego w wadze ciężkiej UFC. Oczywiście, jego obrona przed obaleniami nadal stanowi problem, co pokazała przegrana z Curtisem Blaydesem w zeszłym roku. Jednak ogólnie rzecz biorąc, udowodnił, że jest jak najbardziej poważnym rywalem w dywizji, a zwycięstwo nad Overeemem w tak imponującym stylu powinno zapewnić mu dużą walkę następnym razem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *