6 najtwardszych par w MMA

(cagepotato.com)

#6: BRANDON i KERRY VERA

Wspólny rekord MMA: 13-6
Status: Małżeństwo od 2006
Co słychać: Brandonowi wiodło się w UFC raz lepiej, raz gorzej, ostatnio zaliczył trzy porażki z rzędu. Z kolei jego sliczna żona Kerry ma rekord 2-0 w mma, za sobą także ma pełną sukcesów karierę zawodniczą w kickboxingu, w tym dokopanie Kim Couture w pierwszej rundzie swojego debiutu w Strikeforce.

#5. JORGE GURGEL i ZOILA FRAUSTO

Wspólny rekord MMA: 23-8
Status: Nowożeńcy
Co słychać: Podobnie jak u państwa Vera, męska połówka pary ma ostatnio trudniejszy czas (przegrał 4/5 ostatnich walk). Jorge będzie miał szansę na rehabilitację już 5 marca w walce z Tylerem Combsem. W miedzyczasie Frausto umocniła się na pozycji jednej z najlepszych zawodniczek światowego mma, zdobywając tytuł mistrzowski wagi 115 funtów Bellator, a jednocześnie przerywając passę 22 wygranych Megumi Fujii (i podobnie jak małżonek, będzie walczyć 5 marca, na Bellator 35, jej przeciwniczą będzie Karina Hallinan).

#4: BRYAN CARAWAY i MIESHA TATE

Wspólny rekord MMA: 26-7
Status: Spotykają się
Co słychać: Miesha ma za sobą 5 wygnaych z rzędu (w tym pokonanie w/w Frausto w zeszłym roku). Jako zwyciężczyni turnieju kobiecego wagi 135 lbs. Strikeforce, miała spotkać się z Marloes Coenen w walce o pas, ale kontuzja kolana zmusiła ją do weryfikacji planów. Caraway, specjalista od submission, trenuje ze swoją dziewczynąw  Team Alpha Male. W zeszłym roku w WEC miał rekord 0-2, ale ostatnio pokonał Marlina Weikela.

#3: JOEY VILLASENOR i HOLLY HOLM

Joey – rekord MMA: 27-8
Holly – rekord bokserski: 29-1-3
Status: Spotykają się
Co słychać: Holly Holm, jedna z czołowych bokserek pound-for-pound zadebiutuje w mma 4 marca w walce z  Christiną Domke (3-1). Już kilka lat spotyka się ze “Smokin’” Joey’em Villasenorem, który w 12-letniej karierze w mma ma na swoim koncie zwycięstwa nad zawodnikami takimi jak Jorge Santiago, David Loiseau, Phil Baroni czy Evangelista Santos.

#2: GEGARD MOUSASI i CINDY DANDOIS

Wspólny rekord MMA: 34-4-1
Status: Spotykają się
Co słychać: “Sweet Sassy” to były mistrz Dream wagi średniej, mistrz  Strikeforce wagi półciężkiej iobecny mistrz wagi półciężkiej Dream.  W zasadzie od czasu utraty pasa Strikeforce na rzecz King Mo, nie mierzył się z czołowymi zawodnikami, ale planuje powrót do promotora wiosną. Jego belgijska dziewczyna wywodzi się z judo i udało jej się pokonać Marloes Coenen w debiucie w mma w styczniu 2009.  Okazyjnie dorabia jako ring girl.

 

#1: EVANGELISTA “CYBORG” i CRISTIANE “CRIS CYBORG” SANTOS

Wspólny rekord MMA: 28-15
Status: Małżeństwo
Co słychać: Tej pary nie trzeba przedstawiać. Cris Cyborg to Mike Tyson kobiecego mma – dominująca i przerażająca mistrzyni, która niszczy swoje przeciwniczki brutalną siłą i agresją. Strikeforce nie może znaleźć kobiety w wadze 145 funtów, która dorówywałaby Cristiane. Jej mąż, Evangelista jest jednym z najlepiej kombinujących zawodników w historii mma. Wywodzi się z Chute Boxingu, ale nigdy nie boi się stać i wymieniać ciosy. Nigdy nudno, zawsze szukając sposobu na nokaut – to styl Cyborgów.

8 thoughts on “6 najtwardszych par w MMA

  1. Z 2 lata temu coś tam gdzieś było słychać na ten temat. Teraz próbowałem coś znaleźć w necie, ale mój angielski jest chyba za słaby, żeby zczaić czy to prawda. A w ogóle to zajebiste zestawienie 🙂 Nigdy bym nie wpadł na to, że taki ranking można popełnić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *