Ricardo Mayorga rezygnuje z MMA i wraca do boksu

Ricardo „El Matador” Mayorga właśnie zakończył swoją przygodę z MMA (0-3-1 NC) i zdecydował, że wraca do boksu (29-8-1, 23 KO). 40-letni, kontrowersyjny, były mistrz świata kategorii półśredniej oraz junior średniej zapowiada, iż wraca by po raz kolejny zdobyć pas mistrzowski.

Mayorga odszedł boksu po druzgocącej porażce jaką w marcu 2011 r. zadał mu Miquel Cotto. Swój debiut w MMA zaliczył w maju tego roku, gdzie według pierwotnego werdyktu zwyciężył z Wesley Tifferem przez TKO, wcześniej serwując jednak przeciwnikowi uderzenie kolanem w kręgosłup. Wynik walki zmieniono na No Contest a „El Matador” został zawieszony na trzy miesiące.

Kolejną walkę pięściarz z Nikaragui stoczył 27 lipca na gali Omega MMA – WSOF Central America, gdzie w pierwszej rundzie został poddany gilotyną przez Rene Martineza.

Trzecia walka Mayorgi w MMA odbyła się w październiku podczas gali CRF 7, Mayorga stoczył tam trzyrundowy bój z Sergio Ortizem i ostatecznie przegrał niejednogłośną decyzją. Rewanż pomiędzy tymi zawodnikami zorganizowany został w minioną sobotę przez Omega MMA/WSOF a galę ochrzczono mianem „La Revancha”. Ortiz tym razem jednak nie zostawił wątpliwości i wygrał w drugiej rundzie poddając Mayorge dźwignią na staw łokciowy.

Ricardo Mayorga podziękował wszystkim, którzy pomagali mu podczas jego przygody w MMA. Przyznał, że MMA to niego jego sport a on sam wraca do boksu by po raz kolejny sięgnąć po pas mistrzowski.

3 thoughts on “Ricardo Mayorga rezygnuje z MMA i wraca do boksu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.