Junior Dos Santos wróci w maju lub czerwcu. Chce Overeema!

Junior dos Santos, Foto: Gary A. Vasquez / USA Today Sports
Junior dos Santos, Foto: Gary A. Vasquez / USA Today Sports

Mijają trzy miesiące od czasu druzgocącej porażki Juniora Dos Santosa z rąk Cain Velasqueza. Aktualnie, były mistrz UFC wagi ciężkiej wraca do treningów. Jego celem jest powrót do oktagonu na przełomie maja lub czerwca. Jako ewentualnego przeciwnika, obóz JDS’a wymienia Alistaira Overeema, zakładając, że ten nie przegra z Frankiem Mirem na UFC 169 bo, wtedy prawdopodobnie zostanie wydalony z UFC.

Do walki Juniora Dos Santosa i Alistaira Overeema miało dojść już dwukrotnie. Walka w 2012r. na UFC 146 nie doszła do skutku z powodu wpadki dopingowej Holendra, z kolei starcie na UFC 160 zablokowała jego kontuzja. Obóz Dos Santosa jak i on sam bardzo chcą tej walki sugerując, że byłaby to najlepsze możliwa opcja, ale jeśli będzie taka konieczność nie odmówią walki z nikim.

Luiz Dorea, główny trener JDS dla MMAFighting.com:

–         Chcemy walki w maju lub w czerwcu, ale nic jeszcze nie jest ustalone.

–         UFC ma świetnych zawodników, najlepszych, ale my chcemy Overeema. Oczekiwano tej walki, ale do niej nie doszło. Jednak bez względu na to, co się wydarzy. Junior będzie walczył z każdym. Jest głodny walki, chce walczyć.

–         Mamy plany, aby spędzić trochę czasu w USA, poszukamy nowych rozwiązań szkoleniowych. Musimy nadal się rozwijać. Gdy sportowiec myśli, że wie już wszystko, to jest to początek jego końca. Musimy nauczyć się nowych technik, więc planujemy jechać do USA, aby trenować zapasy, a także trenować w innych klubach w Brazylii.

–         Nie powinniśmy w ogóle myśleć o tytule mistrzowskim teraz. Musimy ciężko pracować i wygrywać walki. Aby znowu mieć szansę na zdobycie mistrzostwa, trzeba najpierw pokonać innych zawodników. To może potrwać rok, może więcej, a może mniej, ale ostatecznie, tytuł będzie następstwem naszych zwycięstw.

15 thoughts on “Junior Dos Santos wróci w maju lub czerwcu. Chce Overeema!

  1. Wygral? Chyba tylko z Mirem ma jakie kolwiek szanse 😉

    Co do Jds to wyrazy wspolczucia dla Alika jezeli dojdzie do tej walki… ehhh kto by przypuszcal, ze Ali bedzie mial tak ciezko w UFC 😉

    Moze Aliik powinien pomyslec nad zmiana wagi na lhw, ale by byl ubaw… 🙂

  2. On nie koniecznie lekceważy treningi, koksów nie bierze i temu go obijają, z Travisem w sumie troche pechowo przegrał. JDS go rozszarpie, ale nie sądzę, żeby dawali Reema na takie skazanie jeśli wygra z Mirem.

  3. Ali przegral 2 ostatnie walki w troche frajerski sposob, ale mimo to widze w nim jeszcze jakis potencjal. Jesli po ewentualnej wygranej z mirem dostanie kogos slabszego, to moze sie jakos odbuduje. Jak dostanie jds to chyba czeka go pobyt w szpitalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *