Joe Frazier nie żyje

Wczoraj w wieku 67 lat zmarł Joe Frazier. Na zawodowych ringach stoczył 37 walk przegrał tylko 4. Najbardziej legendarne stały się trzy niesamowite potyczki z Muhammadem Ali. Jako amator „Smokin” Joe Frazier zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.  Magazyn „The Ring” umieścił go na 8 miejscu listy najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej w historii boksu. Należał do Bokserskiej Galerii Sław. Przegrał walkę z rakiem wątroby, zmarł 07.11.2011 r.  w Filadelfii.

7 thoughts on “Joe Frazier nie żyje

 1. Publicznośc kochała go za wielkie serce do walki a jego słynny lewy sierpowy, którym demolował rywali przejdzie do historii pięsciarstwa… Tak jak jego słynne pojedynki z Muhammadem Ali. Frazier był pierwszym i jedynym bokserem, który pokonał Wielkiego Muhammada, kiedy ten był w swojej najwyzszej formie. Sam ali po pojedynku, ktory przeszedł do historii jako Thriller w Manilli powiedział „Joe bił mnie tak mocno, że myslałem, że umieram” Po zakonczeniu kariery, kiedy Ali miał podsumowac swoich najsłynniejszych rywali, powiedział:
  „Sonny Liston był najstraszniejszy
  George Foreman najsilniejszy
  Joe Frazier – najlepszy”

  Warto dodac że kilka lat temu telewizja eurosport wybrała Alego i Fraziera jako NAJWIĘKSZYCH RYWALI W HISTORII SPORTU…

  O takich sportowcach jak Joe Frazier sympatycy sportu beda pamietali nawet za 100 lat. Od kilku lat sam mam na ścianie fotografie z 3 walki Ali vs Frazier… Ogromna strata. R.I.P Joe – Żegnaj Mistrzu!

 2. martin, sorry że sprostuje ale kilkukrotnie słyszałem taka wersję:
  Liston był najstraszniejszy, Foreman najsilniejszy, Frazier najtwardszy a Patterson najlepszy.
  Podejrzewam, że w tym ostatnim przypadku Alemu chodziło bardziej o umiejetności bo z tego grona Floyd był chyba najsłabszy, przynajmniej fizycznie. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *