Fight24 – Z przymrużeniem oka: odcinek 92

Udar Witalija Kliczki pod wielkim znakiem zapytania stawia jego dalszą sportową karierę. Ponadto dzisiaj, trochę o… wahaniach przed walką Mariusza Wacha z młodszym z braci Kliczko, czyli Władimirem. Oprócz tego, mistrz MMA widzi wiele dziur w umiejętnościach mistrza boksu i „zapowiada” jego pokonanie. A na koniec „Ostatni Car” jako król rankingu życzeniowego.

Podczas październikowych wyborów parlamentarnych na Ukrainie, „dowodzona” przez Witalija Kliczko partia Udar zyskała 12% głosów i tym samym stała się czwartą siłą w ukraińskim parlamencie. W tej sytuacji dalsza, sportowa kariera aktualnego mistrza świata federacji WBC stoi pod wielkim znakiem zapytania. Być może Witalij już teraz zawiesi rękawice na kołku. Możliwe jest również, że stoczy on jeszcze jeden, pożegnalny pojedynek, ale raczej nie należy się spodziewać, że będzie walczył dalej i tym samym łączył obowiązki zawodowego sportowca i parlamentarzysty. Na aktualny moment brak jeszcze oficjalnych informacji na ten temat. W tym momencie David Haye ma prawo czuć się trochę jak „odrzucona sierotka” i chyba nawet tak się czuje, bo po raz kolejny rozpoczyna grę prowokacyjną w stronę Witalija. Tym razem jednak wszystko zależy tylko i wyłącznie od sytuacji politycznej na Ukrainie. A zatem Haye na bok musi odrzucić koszulki z odciętymi głowami braci i jedyne co może robić to dzwonić międzypaństwowo z zapytaniem: „Co tam Panie w polityce?”. I zapewne tak robi… dzień w dzień.

Mariusz Wach i jego trener czerpią z kolei garściami ze świeckich tradycji, które wprowadził Haye. Dzięki temu widzowie zgromadzeni na treningu medialnym przed sobotnią walką mieli niepowtarzalną okazję złapać urwaną głowę Władimira Kliczki, która po potężnym ciosie Wacha opuściła ring i wylądowała wśród widowni. Zdjęcia obitej twarzy młodszego z braci naklejone zostały uprzednio na tarcze treningowe, które założył trener Wacha. Władimir Kliczko nie pozostał jednak dłużny, bardzo sprytnie zgermanizował imię i nazwisko Mariusza Wacha i przechrzcił go na Mario Schwach. Schwach po niemiecku znaczy po prostu, słaby. Jednak nie o to chodzi, bo najbardziej w tym wszystkim urzekła mnie fonetyka. Mario Schwach brzmi praktycznie tak samo jak Mariusz Wach. Bardzo to fajne. A co do wahania, to taka luźna informacja, walka w Polsce transmitowana będzie za pośrednictwem PPV w cenie 40 zł. Obejrzeć walkę całkowicie legalnie i za darmo, ale z niemieckim komentarzem czy zabulić cztery dychy i obejrzeć w polskiej wersji językowej? Na wahania jest czas do soboty.

Junior Dos Santos jest przekonany, że w bezpośrednim starciu bokserskim bez problemu rozprawiłby się z Władimirem Kliczko. Mistrz UFC analizuje walki Ukraińca i jak twierdzi, widzi u niego wiele błędów, które z powodzeniem mógłby wykorzystać. „Mógłbym go pokonać. Nie twierdzę, że byłoby bardzo łatwo, ale z pewnością mógłbym go znokautować” – mówi Dos Santos. Jednocześnie informuje, że nie ma potrzeby nic nikomu udowadniać: „Kocham to i oczywiście zamierzam zostać przy MMA”. W takiej sytuacji ja również bez kozery powiem, że widzę wiele błędów w technice obydwu braci i bez najmniejszego problemu pokonałbym obydwu naraz przez nokaut już w pierwszej rundzie. Ale kocham to co robię i jednak zostanę przy pisaniu kretyńskich felietonów oraz przy graniu w skrable przez internet.

Portal sherdog.com stworzył ciekawy ranking, 10 najciekawszych pojedynków MMA do których nigdy nie doszło. Pierwsze miejsce otrzymali Fedor Emelianienko i Randy Couture. Fedor Emelianienko zresztą jako jedyny pojawia się w tym rankingu aż trzykrotnie. Oprócz pierwszego miejsca figuruje również na czwartym miejscu z Joshem Barnettem oraz na siódmym z Brockiem Lesnarem. Tym samym „Ostatni Car Rosji” został „Królem Walk Niedoszłych”. Co ciekawe, na dziewiątym miejscu znaleźli się Tito Ortiz i Dana White i to jest ta walka, którą zdecydowanie chciałbym zobaczyć. Mówiąc wprost, to jest mój „namber łan”.

 

Jędrzej Kowalik

www.fight24.pl

 

Ranking Sherdoga:

1. Randy Couture vs. Fedor Emelianenko
2. Kazushi Sakuraba vs. Rickson Gracie
3. Ken Shamrock vs. Frank Shamrock
4. Fedor Emelianenko vs. Josh Barnett
5. Wanderlei Silva vs. Chuck Liddell (w 2003 roku)
6. Frank Shamrock vs. Kazushi Sakuraba
7. Fedor Emelianenko vs. Brock Lesnar
8. Anderson Silva vs. Matt Hughes
9. Tito Ortiz vs. Dana White
10. Randy Couture vs. Wanderlei Silva

4 thoughts on “Fight24 – Z przymrużeniem oka: odcinek 92

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.