Fight24 – Z przymrużeniem oka: odcinek 41

„The Champ is here” – czyli Alistair Overeem odwiedza Polskę, „The Truth is out there” – czyli dosłownie kilka dni dzielących nas przed starciem Władimir Kliczko vs David Haye w Hamburgu a na dodatek pokaże to TVP. Oraz kilkadziesiąt dni przed walką Witalij Kliczko vs Tomasz Adamek, która prawdopodobnie pokazana zostanie w Polsce w systemie PPV. Trochę o polskim boksie i na koniec kolejny kabaret starszych panów.

Alistair Overeem w Polsce i wygląda na to, że nie jest to żart. Jak podaje organizator najciekawiej będzie w Olsztynie gdyż tam pokaz wraz z Alistairem poprowadzi również nasz Mamed Khalidov. No generalnie szał tak czy inaczej, wchodząc na seminarium będę się czuł jak nastolatka na koncercie Lady Gagi – ze wszystkich sił będę się musiał powstrzymywać żeby nie zacząć piszczeć. W sumie to już lepiej będzie zemdleć – wiecie mniejszy wstyd, no że niby „zasłabłem po prostu”.

Tak, to już w tą sobotę burzliwy związek Władimira Kliczki i Davida Haye zostanie wreszcie skonsumowany. No nie da się ukryć, że jest to najciekawsza i najbardziej oczekiwana walka o pasy wagi ciężkiej w ciągu przynajmniej ostatnich 5 lat. Jak na razie na konferencjach prasowych panowie wymieniają czułe słówka i długo patrzą sobie w oczy, potęgując w ten sposób swoje uczucia przed sobotnim randez vous. W to wszystko włączył się trener Kliczki Emanuel Steward, który twierdzi, że w oczach Haye widzi strach. Steward jest pewien, że w dniu walki Haye straci całą pewność siebie i jedynym, czego będzie szukał okaże się droga ucieczki. Haye z kolei jak to Haye odniósł się do mniej ważnej kwestii, jaką jest sprawa kontrowersyjnych koszulek ze ściętymi głowami braci Kliczko, z których jak mówi jest ogromnie dumny. „To jest najlepsza rzecz, jaką wymyśliliśmy, w ogóle nie jest mi przykro, cholera, niby dlaczego miało by być mi przykro”. W sumie tak sobie pomyślałem, że sam chętnie kupiłbym tę koszulkę. A teraz niespodzianka, na którą wszyscy czekali: walka unifikacyjna na szczycie wagi ciężkiej pomiędzy Władimirem Kliczko oraz Davidem Haye pokazana zostanie na żywo w kanałach TVP 1, TVP SPORT oraz TVP HD. Początek transmisji planowany jest na 22:45. Dziękujemy TVP! A teraz wszyscy gremialnie lecimy zapłacić zaległy abonament!

Z kolei wiele wskazuje na to, że wrześniowa walka Tomasza Adamka z Witalijem Kliczko, w Polsce zostanie wyemitowana przez Polsat w systemie PPV. Mam dziwne przeczucie, że jeśli słowo ciałem się stanie będzie to jednak niewypał. Reakcja mojego ojca, kiedy powiedziałem mu o takiej możliwości, chyba najlepiej oddaje zdanie większości: „Walka Polaka w Polsce o mistrzostwo świata i jeszcze trzeba za to dopłacać a Niemcy za darmo sobie obejrzą na RTL. Nie ma ch** na Mariolkę, przecież to się nie uda”.

Wojak Boxing Night w sumie nie wiem czemu ale ta nazwa bardziej kojarzy mi się z sobotnim wieczorem na jakiejś prowincjonalnej dyskotece niż z profesjonalna galą bokserską. Tak czy inaczej jednak sobotnia gala, która odbyła się w Rzeszowie była całkiem do rzeczy. Poza szybkimi nokautami polskich zawodników na wątpliwej klasy przeciwnikach mogliśmy obejrzeć naprawdę dobrą walkę wieczoru w wykonaniu Dawida Kosteckiego i Lolengi Mocka. Przede wszystkim walka toczona w dobrym tempie, technicznie również nie było się do czego przyczepić. Po prostu był to kawałek dobrego widowiska bokserskiego a Dawid Kostecki w wieku 30 wreszcie dojrzał ringowo, to dobrze rokuje na przyszłość.

James Toney wraca do MMA, tym razem jego przeciwnikiem ma być Ken Shamrock. „Upadli idole” mają zmierzyć się ze sobą we wrześniu. Standardowo w takiej sytuacji napiszę, że wygra ten, który będzie miał większy zapas geriavitu a w noc przed walką mniej razy wstanie na siku.

 

Jędrzej Kowalik

www.fight24.pl

6 thoughts on “Fight24 – Z przymrużeniem oka: odcinek 41

  1. Ostatnia gala „Wojaków” faktycznie dobra. Rywala niezbyt silni ale za to sporo nokautów, a cięzkie KO jakie pokazał Szpilka to była poezja 😀 Co do PPV na Adamka mam to gdzieś, jade ogladac na żywo do Wrocławia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *