Damian Grabowski zwycięża w Bellatorze

Minionej nocy Damian Grabowski dokonał nie lada wyczynu i wygrał drugą walkę z rzędu w ciągu zaledwie jednego tygodnia. Dokładnie siedem dni po walce z Eddie Sanchezem na gali MMA Attack 2, Damian wyszedł do walki przeciwko Dave’owi Huckabie i zwyciężył.

Damian dyktował warunki walki w dwóch pierwszych rundach głównie za sprawą obaleń i kontroli w parterze a jego rywal nie był w stanie mu się przeciwstawić. W trzeciej rundzie Polak wyraźnie zaczął opadać z sił a Huckaba starał się to wykorzystać, jednak pomimo naprawdę usilnych starań nie udało mu się przechylić szali na swoją korzyść.

Damian Grabowski zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów, wszyscy sędziowie punktowali dokładnie tak samo – 29:28 dla „Polskiego Pitbulla”.

Jednocześnie warto wspomnieć, że była to pożegnalna walka Damiana w Bellatorze, ponieważ jak sam zapowiadał nie przedłuży kontraktu z tą federacją. Spartanin z Opola w federacji Bellator stoczył trzy pojedynki z czego dwa były zwycięskie a jeden zakończył się porażką (jak dotąd jest to jego jedyna porażka w karierze).

13 thoughts on “Damian Grabowski zwycięża w Bellatorze

  1. SPARTA!

    Jak by kontry dopracował i stójkę generalnie to jak cain velasques polski. Szkoda, że chce sie kisić w kraju. Mam nadzieje ze mu przejdzie, bo prime nie trwa wiecznie….

  2. Fajnie że zwycięstwo, jednak za mało stójki i to z obu stron. Kondycja też na kiepskim poziomie, ale miło się ogląda gdy Polak wygrywa, pomimo niezadowolenia publiczności z trochę nudnawej walki.

  3. Bardzo ciezki przeciwnik, dobry striker. Duzo energi odebraly nieudane sprowadzenia, no i te udane. Bardzo fajnie, Damian do boju! Po 1-2 rundzie Davewi tez sie odechcialo atakowac kombinacjami. Who will next ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *