Antonio Rogerio Nogueira vs Dion Staring

Zawodnik PRIDE Antonio Rogerio Nogueira (16-3), powraca do akcji pierwszy raz od stycznia, w którym to pokonał Vladimira Matyushenko przez TKO. Jego powrót będzie miał miejsce na terenie Brazylii, gdzie przyszedł na świat razem ze swoim bratem bliźniakiem. Stoczy on walkę z Dionem Staringiem(15-5) na gali Jungle Fight 9 maja bieżącego roku. Pomimo brazylijskiego pochodzenia Antonio Rodrigo Nogueira nigdy nie walczył profesjonalnie w swojej ojczyźnie. Zadebiutował on w 2001 w Japonii.


Od czasu swojego debiutu miał on okazję toczyć walki na kontynencie amerykańskim i azjatyckim a konkretniej w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz w Korei Południowej. Nogueira wygrał cztery ostatnie walki, jak również pięć ze stoczonych uprzednio sześciu pojedynków (w tym jeden przez TKO). Antonio, plasujący się w pierwszej piętnastce zawodników LHW spotka się w ringu z reprezentantem Holandii Dionem Staringiem należącym do teamu Golden Glory.

Promotor Jungle Fight Wallid Ismail stwierdził:

Staring nie jest głupcem i jeśli ktokolwiek myślał, że Antonio trafi na łatwego przeciwnika to jest w błędzie. Zobaczycie twardego zawodnika. To będzie wojna”.

Ismail oczekuje, że sobotnie zawody zapoczątkują nową erę promocji imprezy Jungle Fight. Pomimo tego, iż dotychczasowe pokazy były wydarzeniami sporadycznymi, planowane są comiesięczne turnieje, które umożliwią przyciągnięcie i zrzeszenie zawodników obecnie występujących na ringach USA i Japonii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *