Albert Sosnowski ponownie o pas EBU

Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta

Już jutro w hali Sport and Congress Center w Niemieckim Schwerinie Albert „Dragon” Sosnowski stanie do walki o odzyskanie pasa EBU,  jego przeciwnikiem i aktualnym posiadaczem pasa jest Ukrainiec z niemieckim paszportem Aleksander Dimitrenko.

Przypomnijmy że Albert Sosnowski zwakował pas Europejskiego Mistrza Wagi Ciężkiej przed walką z Witalijem Kliczką. Teraz po wrześniowej wygranej w pierwszej rundzie ze średnim Paulem Butlinem, wraca by odzyskać to czego tak naprawdę nikt mu nie odebrał.

Aleksander Dimitrenko to 28-letni, naznaczony jako następca braci Kliczko, zawodnik, który ów zwakowany pas zdobył w lipcu w walce z Yaroslavem Zavrotnym pokonując go w 5 rundzie.

Przez wielu ekspertów walka ta jest uważana za najważniejszą walkę w dotychczasowej karierze „Dragona”. Pojedynek z Kliczką był wielką szansą i możliwością zaprezentowania się a porażka kompletnie nic nie przekreślała, walka z Dimitrenką natomiast to gra o wysoką stawkę w perspektywie dalszej przyszłości. Wygrana z Ukraińcem pozwoli Albertowi wejść do ścisłej czołówki wagi ciężkiej, porażka natomiast mocno zastopuje jego karierę. Warto zauważyć, że walka toczyć się będzie w Niemczech a Aleksander Dimitrenko promowany jest przez Klausa Petera Kohla, bez żadnych insynuacji, powiem tylko, że trzeba mocno trzymać kciuki za Alberta aby wyraźnie zaznaczył swoją przewagę lub najlepiej znokautował Ukraińca.

Porównanie obu zawodników:

Albert Sosnowski – 31 lat –  50 walk, 46 wygranych (28 KO), 3 porażki (2KO), 1 remis – wzrost 189 cm – zasięg ramion 196 cm

Aleksander Dimitrenko – 28 lat – 31 walk, 30 wygranych (20 KO), 1 porażka – wzrost 201 cm – zasięg ramion 211 cm

Trzymajmy kciuki za Alberta!!!

7 thoughts on “Albert Sosnowski ponownie o pas EBU

  1. Lubię Alberta, podobała mi się jego postawa przeciwko Vitalijowi, jednak wkurza mnie ten bojkot polskich telewizji i brak pokazywania jego walk:/ Widać bardziej medialny jest Cygan Kostecki w walce z Mietkiem z Katowic z zawodu górnikiem (co w wolnych chwilach po boksować lubi) o interkontynentalny pas spółdzielni mieszkaniowej, niż walka o pas mistrza Europy…

  2. Mike to nie bojkot to po prostu kwestia popularności. Albert robi swoje ale nie jest aż tak medialny przez to kupienie transmisji z jego walką nie jest dla telewizji zbytnio opłacalne. Tym razem na szczęście z Polskich kanałów pokaże to Nsport – zawsze to coś.

    A Dawid nie walczył nigdy z Mietkiem z Katowic za to częściej z przysłowiowym „groźnym Rumunem”. 😉

  3. Mike_k z czym Ci sie podobała postawa Sosnowskiego w walce z Kliczko? To że pomimo swoich wielkich zapowiedzi walczył tylko o przetrwanie a nie o wygraną, to że jesli Vitalij by chciał to mogłoby to sie dużo wcześniej skończyć, to że Sosnowki ani przez moment nie zagroził Ukraińcowi? Wole zdecydowanie postawe Adamka który faktycznie zawsze walczy by wygrać – jeśli będzie walczył z którymś z braci Kliczko to prawdopodobnie przegra przez ko/tko ale będzie dużo ciekawiej

  4. Trzymam kciuki za Alberta, niemniej jednak zgadzam się z Loganem, że w walce z Vitaliem nic nie pokazał. Samo to, że dopuszczono go do walki o taki pas było wielkim zaskoczeniem. Teraz wraca do walki o pas EBU – moim zdaniem dużo bardziej adekwatny do jego umiejętności i jego pozycji w świecie bokserskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *