Zmiana wyniku walki Andersona Silvy z Nickiem Diazem

Walkę uznano za nieodbytą.

Temat pozytywnego wyniku badań antydopingowych Andersona Silvy (33-6 1 NC, 16-2 1 NC w UFC, #1 w rankingu UFC) przeprowadzonych przed walką z Nickiem Diazem (26-9 2 NC, 7-6 1 NC w UFC) nie milknie. Brazylijczyk zaprzeczył temu jakoby korzystał z niedozwolonego wspomagania ale dzisiaj Komisja sportowa podjęła decyzję o unieważnieniu walki wieczoru gali UFC 183.

Bob Bennett, dyrektor wykonawczy Komisji powiedział:

Tak, wynik będzie zmieniony na no contest. Nie wiem czy po tej zmianie on otrzyma bonus za wygraną. Decyzja należy do UFC ale procent jego wypłaty będzie zatrzymany z tego powodu.

Tak, więc Silva od ponad 2 lat nie wygrał walki w oktagonie. Dodatkowo może zostać ukarany grzywną i zawieszeniem. Czekamy na dalszy rozwój sprawy.

5 thoughts on “Zmiana wyniku walki Andersona Silvy z Nickiem Diazem

  1. Nawet gdy będą kolejne wyniki badań w których okażałoby się, że Silva nie stosował rzekomo środków dopingujących, komisja podjęła już dezycję i nie zmieni z powrotem wyniku walki z No Contest na (jeśli się pomylę to poprawcie:) ) Anderson Silva via Unanimous Decision…

  2. Ta sa skutki nieostroznosci w braniu dopingu jak juz . Jak sie z tego wyplacze to tylko dzieki interwencji ufc , ktore otworzy sakiewke czlonkom komisji by w miare wiarygodny sposob go wytlumaczyli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *