Zdaniem Dana White’a, walka Mayweather vs McGregor sprzedała się w rekordowej liczbie 6,5 miliona PPV

BossLogic Inc

Nie ma jeszcze oficjalnych danych dotyczących liczby sprzedanych PPV za walkę Mayweather vs McGregor, ale jeśli słowa Dana White’a się sprawdzą, to będzie to rekord.

Mimo ogromnych problemów technicznych z transmisją na jakie skarżyło się wiele osób, które wykupiły subskrypcję PPV, wydaje się, że wynik sprzedaży PPV może być najlepszy w historii sportów walki.

Podczas nagrywania Dana White’s Tuesday Night Contender Series, Prezydent UFC zdradził liczbę sprzedanych płatnych subskrypcji i według niego wyniosła ona 6,5 miliona.

Film przedstawiający rozmowę na ten temat został opublikowany przez Mike’a Dyce’a ze Sports Illustrated na jego Instagramie.

Jak donosi Dave Meltzer z MMA Fighting, to są liczby tyczące sprzedaży z niemal całego świata o ile są one dokładne. Może to jednak oznaczać, że jeśli chodzi o rynek amerykański, sprzedaż PPV może być mniejsza niż w 2015 r. za walkę z Mayweather vs. Pacquiao, która osiągnęła pułap  4,6 miliona w Ameryce Północnej i 5,5 miliona na całym świecie. Do tego dochodzi również to, że walka Mayweather vs. McGregor była najbardziej streamowaną w nielegalny sposób walką wszech czasów.

Najważniejszą różnicą między liczbami w Ameryce Północnej i na całym świecie jest to, że ceny PPV w Ameryce Północnej różniły się od tych w innych częściach świata. W USA było to 99 dolarów, w Anglii 19.95 funtów, a w Irlandii 24.95 euro.

Tak czy inaczej, nawet po podziale przychodów pomiędzy nadawców i promotorów, Mayweather i McGregor mogą zarobić ogromne pieniądze dzięki olbrzymiej i być może rekordowej sprzedaży PPV.

3 thoughts on “Zdaniem Dana White’a, walka Mayweather vs McGregor sprzedała się w rekordowej liczbie 6,5 miliona PPV

  1. Espinoza zdementował juz, ma być dużo mniej. Dana White to perfidny klamca. Jak to leciało ? Jak ktoś oszuka Cię raz to jest kłamca , jak ta osoba oszuka Cię drugi raz to, to Ty jesteś głupcem, że znowu dałeś sie oszukać.
    Zawsze jestem w szoku jak ludzie łatwo zapominają czyjeś kłamstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *