Zawodniczka wagi koguciej pokonała przed czasem rywala cięższego o 177 kg

rt.com

Kiedyś spore kontrowersje budziły pierwsze walki kobiet w MMA, do dzisiaj budzą kontrowersje zestawienia walk między kobietą a mężczyzną, ale Rosjanie poszli już chyba o krok za daleko zestawiając walkę zawodniczki i zawodnika między którymi było 177 kg różnicy.

Mimo tak ogromnej różnicy wagi na niekorzyść Dariny Madzyuk ważącej 63 kg, udowodniła ona w swojej walce z ważącym 240 kg Grigorym Chistyakovem, że waga w MMA to nie wszystko.

Walka ta miała miejsce podczas gali w Rosji zatytułowanej „OUR BUSINESS”. Darina Madzyuk stanęła do konfrontacji z blogerem Grigorym Chistyakovem. Pomimo takiej różnicy wagi, Madzyuk była w stanie przeciwstawić się rywalowi i odniosła zwycięstwo.

Walka rozpoczęła się od ataku Chistyakova, który zepchnął rywalkę pod siatkę. Można było odnieść wrażenie, że w przypadku obalenia, Madzyuk mogłaby ucierpieć będąc przygniecioną przez taką masę. Wydawało się, że Chistyakov próbuje założyć coś w rodzaju gilotyny. Jednak po tym, jak Madzyuk nie dał się złapać w poddanie, sędzia przerwał akcję i wznowił ją ze środka klatki po tym, jak nie było dalszej akcji.

Po restarcie Madzyuk postanowiła puścić w ruch pięść, co od razu się opłaciło, gdy ogłuszyła uderzeniami Chistyakova. Po kilku kolejnych ciosach, faworyt bukmacherów Chistyakov upadł na deski. Po kilku kolejnych uderzeniach Madzyuk, szybko odklepał kończąc walkę.

Po rozczarowującym występie, Grigory Chistyakov wydał następujące oświadczenie.

„Po tej walce, zacznę aktywnie trenować. Będę starał się prowadzić mniej więcej zdrowy tryb życia. Blogerka Nastya Tuki-Tuk będzie moją trenerką.

To się stało. Dobrze mnie uderzyła, a ja upadłem. Chociaż jest mała… Wisiałem na jej plecach, ale nie upadła, a potem nie wiedziałam, co robić.”

Wydaje się, że jedyny pozytywny aspekt tego dziwacznego pojedynku, to zmiana podejścia Grigoryego Chistyakova do swojego stylu życia i praca nad swoją dużą nadwagą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *