Yoel Romero vs. Ronaldo Souza II na UFC on ESPN 3

Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Rewanżowe starcie średnich w karcie kwietniowej gali.

Jak poinformował Brett Okamoto ze stacji ESPN, podczas gali UFC on ESPN 3 dojdzie do rewanżowego pojedynku Yoela Romero (13-3, 9-2 w UFC, #1 w rankingu UFC) z Ronaldo Souzą (26-6 1 NC, 9-3 w UFC, #3 w rankingu UFC).
Przez długi czas mówiło się o możliwej walce Romero z Paulo Costą (12-0, 4-0 w UFC, #7 w rankingu UFC) jednak ostatecznie Kubańczyk został zestawiony do rewanżowego boju z Jacare. Pierwszy pojedynek średni stoczyli podczas gali UFC 194, wówczas niejednogłośną decyzją sędziów zwyciężył Yoel jednak znacząca większość przedstawicieli mediów punktowała to starcie na korzyść Brazylijczyka.

Od czasu wygranej w starciu z Ronaldo, Romero efektownie znokautował Chrisa Weidmana a następnie dostał szansę walki o mistrzowski tytuł jednak walkę z Robertem Whittakerem przegrał na punkty. Po znokautowaniu Luke’a Rockholda Yoel ponownie mógł rywalizować o tytuł jednak po raz drugi Robert Whittaker okazał się lepszy w oczach sędziów.

Souza po przegranej z Romero walczył w kratkę notując cztery zwycięstwa w sześciu pojedynkach. Wygrane w walkach z Vitorem Bolfortem, Timem Boetschem, Derekiem Brunsonem i Chrisem Weidmanem Ronaldo przeplótł porażkami w rywalizacji z Robertem Whittakerem i Kelvinem Gastelumem.

Gala UFC on ESPN 3 odbędzie się 27 kwietnia w Fort Lauderdale chociaż pierwotnie miała mieć miejsce w Miami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *