Yoel Romero będzie kolejnym zawodnikiem, który zawalczy o pas wagi średniej UFC

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Yoel Romero zgarnął kolejne imponujące zwycięstwo w walce z Luke’m Rockholdem na gali UFC 221 i najprawdopodobniej to on zmierzy się w kolejnym pojedynku o pas wagi średniej z mistrzem Robertem Whittakerem.

W walce wieczoru gali w Perth, Yoel Romero znokautował Luke’a Rockholda w trzeciej rundzie zapewniając sobie walkę o tytuł w rewanżu z Robertem Whittakerem z którym przegrał przez decyzję pierwszy pojedynek w lipcu 2016 roku.

Decyzja o przyznaniu Romero walki o pas wiąże się z pewnymi kontrowersjami i nie wszystkim podoba się ten plan. Powodem ma być to, że Romero miał walczyć z Rockholdem o tymczasowy tytuł wagi średniej, ale nie zrobił wagi przekraczając limit i w przypadku jego wygranej nie mógł otrzymać pasa.

Tymczasem prezydent UFC Dana White potwierdził po walce, że rewanż Whittaker vs Romero 2 jest rzeczywiście w planach i fakt nie zrobienia wagi przez Romero nie będzie miał wpływu na ten pojedynek.

„Zapytałem Dana White’a o to, czy planuje zestawić Yoela Romero do walki z Robertem Whittakerem, pomimo tego, że nie wygrał tymczasowego tytułu

Odpowiedź: „Tak.””

Przed pierwszą walką z Whittakerem, Romero miał imponującą serię ośmiu zwycięstw z rzędu w pojedynkach z m.in. Bradem Tavaresem, Timem Kennedy, Lyoto Machidą, Ronaldo „Jacare” Souzą i byłym mistrzem Chrisem Weidmanem. Aktualny rekord Yoela Romero to 13-2.

Robert Whittaker jest aktualnie na fali ośmiu wygranych walk w starciach z m.in. takimi zawodnikami jak Bradem Tavaresem, Uriah Hallem, Rafaelem Natalem, Derekiem Brunsonem, Jacare Souzą i oczywiście Yoelem Romero. Aktualny rekord „Żniwiarza” to 19-4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *