Wywiad z Magdaleną Rak, nową zawodniczką organizacji FEN

Zdj. z prywatnego archiwum Magdaleny Rak

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z niezwykle utalentowaną zawodniczką, która niedawno podpisała kontrakt z organizacją FEN.

Magdalena Rak to zawodniczka trenująca na co dzień w Octagon Team Kraków & Akademii Fenix. Do jej największych sukcesów można zaliczyć na pewno, złoty medal podczas  mistrzostw świata IFMA w Muay Thai w 2009 roku oraz złoty krążek WAKO Cup z 2015 roku. Zawodniczka w swojej dotychczasowej karierze stoczyła 52 pojedynki (amatorskie oraz zawodowe) z czego aż 45 wygrała. W tym tygodniu podpisała kontrakt z organizacją FEN.

 

Fight24: Witam Magda, na początek chciałbym w imieniu swoim jak i całej redakcji pogratulować ci podpisania kontraktu z organizacją FEN. Jakie nadzieje wiążesz z występami w nowej organizacji?

Magdalena RakFEN jest młodą, dynamicznie rozwijającą się organizacją. Zatrudniają dobrych zawodników i reprezentują wysoki poziom sportowy. Występy dla nich są dla mnie szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności i pokazanie się szerszemu gronu odbiorców. Myślę, że więcej o „nadziejach” będę mogła powiedzieć po moim debiucie.

Fight24: Od czego zaczęła się twoja przygoda ze sportami walki? Był to jakiś impuls związany z filmami, wpływ otoczenia czy może zwykły przypadek?

Magdalena RakW dużej mierze, jak to zazwyczaj bywa był to przypadek. Po dłuższej przerwie od sportu (w latach szkolnych grałam w siatkówkę) postanowiłam się trochę poruszać, kolega zaproponował mi sekcje Muay -Thai do której sam uczęszczał. I cóż. Okazało się, że była to miłość od pierwszego treningu, która nadal trwa.

Fight24: Czy masz jakiegoś zawodnika bądź postać ze świata sportów walki, na którym się wzorujesz podczas swojej kariery?

Magdalena RakNie ukrywam, że jestem „wyznawczynią” Asi (Joanna Jędrzejczyk). Podziwiam ją od naszego pierwszego spotkania na Mistrzostwach Świata Muay -Thai w 2009 roku. Jest niesamowitym, wybitnym sportowcem a przy tym cudowną, ciepłą osobą.

Fight24: Jaki jest twój ulubiony film z tematyki sportów walki?

Magdalena RakUwielbiam „Million Dollar Baby (Za wszelką cenę)”. Jest to piękna historia o poświęceniu wszystkiego dla realizacji swoich marzeń, z którą jak pewnie każdy ciężko trenujący zawodnik się utożsamiam.

Fight24: Wiemy, że bardzo cenisz umiejętności naszej mistrzyni Joanny Jędrzejczyk. Podobnie jak ona, również odnosiłaś duże sukcesy w Muay-Thai. Czy uważasz, że masz szansę aby w przeszłości dostać się do UFC i odnosić podobne sukcesy co Joanna?

Magdalena Rak Na pewno JJ zainspirowala mnie do zmiany dyscypliny… Nigdy nie bedę Joanną Jedrzejczyk bo Królowa jest tylko jedna. Znam jednak swoje umiejętności i możliwości. Śledzę kobiece MMA od dłuższego czasu, ciągle się rozwijam i wiem, że jestem w stanie sporo namieszać. Nie tylko na polskiej arenie.

Fight24: Bardzo dziękuję za rozmowę. Chciałabyś kogoś pozdrowić, komuś podziękować?

Magdalena RakChciałam bardzo podziękować mojemu głównemu trenerowi Rafałowi Ślusarzowi, który od 10 lat niezmiennie prowadzi mnie i poświęca każdą wolną chwilę na mój rozwój. Ta współpraca przyniosła już wiele owoców ale wiemy, że te największe dopiero przed nami. Dziękuję bardzo za rozmowę.

Rozmawiał Piotr Czech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *