Kategoria | MMA

World MMA Awards 2018 – wyniki

W Las Vegas odbyła się gala World MMA Awards 2018 organizowana przy współpracy z magazynem Fighters Only na której wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii głosami internautów z całego świata.

Dwójka zawodników organizacji UFC została uhonorowana dwiema statuetkami, a są nimi mistrzyni wagi słomkowej Rose Namajunas i zawodnik wagi lekkiej Justin Gaethje.

Rose Namajunas została najlepszą zawodniczką roku, a jej walka z Joanną Jędrzejczyk na gali UFC 217 była największym zaskoczeniem roku. Z kolei Justin Gaethje otrzymał jedną statuetkę za walkę roku w starciu z Eddie Alvarezem na gali UFC 218 i drugą statuetkę za powrót roku w pojedynku z Michaelem Johnsonem na gali The Ultimate Fighter 25 Finale.

Poniżej lista nominacji oraz zwycięzców w poszczególnych kategoriach

Zawodnik roku, nagroda im. Charlesa Lewisa

Max Holloway (zwycięzca)
Ryan Bader
Rafael dos Anjos
Robert Whittaker
Demetrious Johnson

Zawodniczka roku

Rose Namajunas (zwyciężczyni)
Julia Budd
Angela Lee
Ilima-Lei Macfarlane
Cris Cyborg

Odkrycie roku

Brian Ortega (zwycięzca)
Martin Nguyen
Volkan Oezdemir
Darren Till
Francis Ngannou

Międzynarodowy zawodnik roku

Robert Whittaker (zwycięzca)
Volkan Oezdemir
Martin Nguyen
Darren Till
Kamaru Usman

Walka roku

Eddie Alvarez vs. Justin Gaethje (UFC 218) (zwycięzca)
Eddie Alvarez vs. Dustin Poirier (UFC 211)
Robert Whittaker vs. Yoel Romero (UFC 213)
Justin Gaethje vs. Michael Johnson (The Ultimate Fighter 25 Finale)
Aung La N Sang vs. Vitaly Bigdash (ONE Championship: Light Of A Nation)

Nokaut roku

Francis Ngannou (vs. Alistair Overeem, UFC 218) (zwycięzca)
Matt Brown (vs. Diego Sanchez, UFC Norfolk)
Edson Barboza (vs. Beneil Dariush, UFC Fortaleza)
Paul Daley (vs. Brennan Ward, Bellator 170)
Aaron Pico (vs. Justin Linn, Bellator 183)

Poddanie roku

Demetrious Johnson (vs. Ray Borg, UFC 216) (zwycięzca)
Diego Brandao (vs. Murad Machaev, Fight Nights Global 38)
Brett Johns (vs. Joe Soto, The Ultimate Fighter 26 Finale)
Ali Bagov (vs. Bubba Jenkins, ACB 54)
Brian Ortega (vs. Cub Swanson, UFC Fresno)

Powrót roku

Justin Gaethje (vs. Michael Johnson, The Ultimate Fighter 25 Finale) (zwycięzca)
Uriah Hall (vs. Krzysztof Jotko, UFC Pittsburghe)
Nathaniel Wood (vs. Josh Reed, Cage Warriors 86)
Darren Elkins (vs. Mirsad Bektic, UFC 209)
Derrick Lewis (vs. Travis Browne, UFC Halifax)

Zaskoczenie roku

Rose Namajunas (vs. Joanna Jedrzejczyk, UFC 217) (zwycięzca)
Martin Nguyen (vs. Marat Gafurov, ONE Championship: Quest For Greatness)
Darren Elkins (vs. Mirsad Bektic, UFC 209)
Brent Primus (vs. Michael Chandler, Bellator 180)
Zach Freeman (vs. Aaron Pico, Bellator 180)

Trener roku, nagroda im. Shawna Tomkinsa

Trevor Wittman (zwycięzca)
Duke Roufus
Firas Zahabi
Matt Hume
Duane Ludwig

Trener roku

Nick Curson (S&C coach) (zwycięzca)
Sam Calavitta (S&C coach)
Phil Daru (S&C coach)
Tyler Minton (Nutrionist)
Michelle Ingels (Nutrionist)

Klub roku

American Top Team (zwycięzca)
Roufusport
Gracie Technics
Kings MMA
Tristar

Sędzia roku

John McCarthy (zwycięzca)
Jason Herzog
Mike Beltran
Herb Dean
Marc Goddard

Ring Girl roku

Jhenny Andrade (zwyciężczyni)
Angelica Anderson
Carly Baker
Arianny Celeste
Mercedes Terrell

Szef roku*

Martin Lewandowski
Chatri Sityodtong
Ed Soares
Dana White
Scott Coker

Najlepsza organizacja

UFC (zwycięzca)
LFA
ONE Championship
KSW
Bellator MMA

Osobowość roku*

Daniel Cormier
Michael Schiavello
Chael Sonnen
Jon Anik
Joe Rogan

Analityk roku

Dominick Cruz (zwycięzca)
Paul Felder
Jimmy Smith
Pat Miletich
Brian Stann

Program MMA roku

The Ultimate Fighter (zwycięzca)
MMA Junkie Radio
Sherdog Roundtable
The MMA Hour
UFC Embedded

Medium roku

MMA Fighting (zwycięzca)
FloCombat
Bloody Elbow
Sherdog
MMA Junkie

Dziennikarz roku

Ariel Helwani (zwycięzca)
Karim Zidan
Brett Okamoto
Chuck Mindenhall
John Morgan

Marka roku*

Reebok
RVCA
Bad Boy
Venum
Hayabusa

* brak informacji na temat zwycięzców w kategoriach Szef roku, Osobowość roku i Marka roku.

suplementy
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Napisz komentarz

Dzisiaj polecamy


Najbliższa gala

ONE Championship 104: Edge of Greatness

Data: 22.11.2019, Singapore Indoor Stadium – Singapur

GLORY 71 Chicago / GLORY 72 Chicago

Data: 22/23.11.2019, Wintrust Arena, Chicago, Illinois – USA

Bellator London 2

Data: 23.11.2019, SSE Arena, Londyn – Anglia

ACA 102 Ałmaty

Data: 29.11.2019, Ałmaty Arena, Ałmaty – Kazachstan

Zobacz więcej gal »

Współpraca

Patronat medialny





Fight24 na FB i Twitter



Zaprzyjaźnione kluby

fight24 mma

Polecane serwisy

Kontakt

Znajdź nas na

Informacje

Popularne tagi

Alistair Overeem Anderson Silva Bellator BJJ BJ Penn boks Brock Lesnar Cain Velasquez Dana White Dan Henderson DREAM Fedor Emelianenko fight24.pl Frank Mir Gegard Mousasi Georges St. Pierre Grappling GSP Jan Błachowicz Jon Jones Josh Barnett Junior Dos Santos K-1 kickboxing KSW Lyoto Machida Mamed Khalidov Mariusz Pudzianowski mma MMA INFO MMA News Muay Thai Nick Diaz Randy Couture Rashad Evans Shane Carwin Tito Ortiz Tomasz Drwal TUF UFC

© 2019 FIGHT24.PL – MMA i K-1, UFC.