Wojciech Kosowski zostaje Mistrzem Europy Muay Thai !

W dniach 6-10 września 2011 odbywały się Mistrzostwa Europy Muay Thai EMC (European MuayThai Confederation), którym patronuje WMF (World Muay Thai Federation). Mistrzostwa odbywały się na hiszpańskiej wyspie- Ibizie. Zawody rozgrywały się po raz 6 w amatorskiej formule, a po raz pierwszy dodatkowo w pro-am.

W zawodach brał udział zawodnik klubu Palestra Warszawa –Wojciech Kosowski. Jego trenerem jest na co dzień Łukasz Rola, natomiast na Ibizie jest z Wojtkiem jako trener i cornerman Marcin Mieteń. Wojtek startował w kategorii 75 kg, w formule pro-am (bez pancerzy na korpus i bez kasków, 3 rundy po 3 minuty). We wtorek (06.09.2011) Wojtek zmierzył się z zawodnikiem z Hiszpanii. Wygrał walkę przed czasem w drugiej rundzie, po uderzeniu przeciwnika kolanem w głowę. W sobotę wieczorem (10.09.2011) Wojtek stoczył pojedynek finałowy z zawodnikiem z Anglii. Wojtek wygrał po trzech rundach na punkty 3:0. Anglik był w trakcie walki trzy razy liczony: raz po prawym prostym, drugi i trzeci raz po trafieniu lewym middle-kickiem na wątrobę. Przeciwnik był twardy i wytrzymały, walczył zacięcie do ostatniego gongu. Wojtek Kosowski zdobył zatem tytuł Mistrza Europy Muay Thai w formule pro-am w kategorii wagowej 71-75 kg.

2 thoughts on “Wojciech Kosowski zostaje Mistrzem Europy Muay Thai !